Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita manu_manu's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    49
    buna ziua!trec printr-o perioada grea pt o femeie.acum 4 zile a inceput o hemoragie ciudata si am ramas fara burtica.erau gemeni.unul se oprise diin evolutie la 6 sapt si faceam tratament cu duphaston,utrogestan,no-spa,scobutil, pt ca placenta celuilalt era desprinsa.se dezv f bine.la 7 sapt si 3 zile avea 160 batai p min,coloana,maini,picioare,cap,toate i s formau.si totusi s-a intamplat.nu inteleg d c?am tinut cont d tot ceea c mi-a zis doc.mai am o fetita de 3 ani jum care sufera la fel de mult ca si mine.nu stiu ce sa fac acum.

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    manu manu imi pare rau pt ce ti s a intamplat...cauzele din pacate numai dr le poate cunoaste si tu..cert este ca nu trebuie sa te invinovatesti..nu ai nici o vina mai ales ca ai respectat cu strictete ce ti a spus medicul...si eu am pierdut 2 sarcini si inca mari ,eram insarcinata in 6 luni.la fel am respectat cu strictete sfatul medicului ,dar degeaba...asa a fost sa fie..am suferit,dar am luat o de la capat si acum il am pe lucas...timpul vindeca ranile si vei uita si la un moment dat vei putea sa o iei de la capat...nu cred ca exista cuvinte sau vorbe care sa iti aline durerea ,dar eu sunt alaturi de tine si iti doresc multa sanatate si intr o buna zi sa te vad la topicul gravidutelor..

Floricica Nou Venita paulakiss10's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2009
    Postari in forum
    22
    fii tare manu.o sa reusesti sa ramai din nou si sa mai ai un bebe. [bebelus]

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Multa incredre in Dumnezeu si bafta sa mai ai tot gemeni daca iti doresti. Asa a fost sa fie. Greu se gasesc explicatii in astfel de momente.
    Te inteleg perfect si sunt alaturi de tine. Asa ceva nu se uita, dar Dumnezeu te va ajuta sa treci mai departe. Ti-o spun din experienta mea. Am pierdut si eu o sarcina gemelara in urma cu 3 ani. Primul embrion s-a "elizat", s-a absorbit la 6 saptamani. Asa mi-a explicat dr. La fel ca si tine am facut tratament cu Duphaston si Utrogestan pt. a-l putea duce pe al doilea macar, cu toate ca am fost foarte fericita cand am aflat ca sunt gemeni, eu avand 2 surori gemene deosebite. La 9 saptamani insa am avut o scurgere ciudata care m-a speriat fff rau. M-am dus la medic care mi-a confirmat teama. Pierdusem si cel de-al doilea copil. A fost nevoie de chiuretaj. GROAZNIC. n-am sa uit acea zi vreodata. Concluzia: sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani. Nu mi-i s-a dat o explicatie clara si n-am sa inteleg niciopdata de ce a fost asa....????????1?!?!?!?!?!?

Dupa un an am ramas din nou insarcinata sio am dus fara probleme sarcina, fara greturi, nimic. Am avut o nastere super si acum am un baietel de nota 10. MUUUUUUUUUUUULta bafta !!!! Sa te ajute Dumnezeu si sa-ti dea putere sa treci peste acest moment sa poti merge mai departe.

Fetitei tale explica-i evenimentul in cel mai frumos mod posibil pt. a nu o afecta in nici un fel. O imbratisare calda plina de multa dragoste de la Alina si Alexandru[imbratisarea]

Floricica Nou Venita ioana98's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    84
    Buna manu, da-mi voie sa te imbratisez virtual si sa plang cu tine!!! Si eu am pierdut o sarcina si m-am intrebat multa vreme de ce ???? Nimeni nu-ti poate da explicatie care sa te linisteasca cu adevarat. Pana si medicul presupune ceva...doar Dumnezeu stie si daca el a hotarat asa inseamna ca este mai bine pentru copil. Cine stie daca el nu s-ar fi nascut cu un handicap? sau cu o boala incurabila? Sfatul meu este sa accepti ceea ce nu mai poti schimba, iar copilului tau poti sa-i spui ca fratiorul a plecat de unde a venit, de la Dumnezeu si ca ii va fi mai bine acolo. Fii tare, mai puteti avea si alti copii, sigur nu-l va inlocui pe acesta ...
    cu multa dragoste [imbratisarea]

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    buna manu imi pare f rau prin ce treci si te inteleg perfect deoarece eu am trecut de15ori prin asa ceva si a 16oara mai precis dupa 9ani de kin sa intamplat minunea dar nicio clipa nu miam pierdut increderea in dumnezeu si speranta sfatul meu este sa te rogi si sa nu iti pierzi speranta k k siguranta se va intampla si la tine minunea la fel k la mine

Floricica Nou Venita alinatatarusanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    148
    buna Manu si tuturor mamicilor de ingerasi....imi pare tare rau sa aud despre pierderi de sarcina, copii care se ridica la Dumnezeu sau copilasi care sufera.si eu am avut o sarcina gemelara dar din pacate fetita mea s-a oprit din evolutie la 32 de saptamani dar am avut norocul sa nasc baietelul la 34 si el a fost bine.Sebi, baietelul meu cel mare este din gemeni dar surioara lui nu mai este...am fost cu moralul la pamant si eu si am simtit ca numai un lat copil ar putea umple golul din suflet...si Dumnezeu nu m-a lasat, m-a ajutat si am ramas insarcinata cand avea Sebi 1an si 1 luna si l-am nascut pe MAtei anul trecut in iunie, lucru care m-a facut sa capat incredere in viata mea, in tot.este foarte greu cand pierzi un copil, oricat de mica ar fi sarcina dar Dumnezeu are grija de toate femeile care vor sa devina mame.asa ca fruntea sus si mult curaj.daca asta iti doresti crezi cu ardoare ca vei fi din nou mamica.sanatate iti doresc si vesti cu 2 liniute cat mai curand.

Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    49
    va multumesc din suflet,imi sunteti de mare ajutor!nici nu ma asteptam sa-mi raspunda cineva.sper doar sa trec cu bine si sa ma ajute d-zeu sa-mi dea al bb.si voua va doresc multa sanatate si promit sa va tin la curent

Floricica Senior crysha2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2008
    Postari in forum
    4.617
    Buna Manu,
    si eu am o fetita de aproape 4 anisori si la fel ma intreab de fratiorul ei dar ii spun ca va veni cand va vrea DD,eu l-am pierdut ieri pe al doilea si tocmai de ziua mea...dar asta este mergem inainte..Iti doresc multa sanatate si cu siguranta va veni iar bebe!
    Eu am sa merg sa-mi fac un set complet de analize pentru ca m-am luat dupa doctori in martie cand l-am pierdut pe primul ca se mai intampla asa mi-au spus si uite ca a trebuit sa se intample si a doua oara..asa ca sfatul meu mergi si tu si fati analize mai amanuntite sa afli de ce i-ai pierdut..e mai bine macar esti impacata ca ai facut tot ce puteai face..

Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    49
    buna cristina
    s-ar putea sa ai dreptate!s eu m-am gandit deja sa-i cer doc mele cateva analize sa fiu eu mai linistita.si cand voi avea unda verde vreu sa incerc din nou chiar dak mi-e teama sa nu patesc iar ca prima data.cred k ti-a fost tare greu sa treci si a 2 oara prin asa ceva.mai greu imi e s-o aud p fetita mea cum vorbeste cu "surioara" ei.eu i-am zis k trebuie sa mai asteptam sa creasca in burtica la mami si dupa se va naste.avem noroc ca sunt ele langa noi,gandeste-te k sunt femei care n-au reusit sa faca nici un bb.multa sanatate si tie si mult noroc

Floricica Nou Venita blonda33's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    50
    A-MI PARE RAU DE PIRDEREA SUFERITA SI EU SUNT MAMICA DE INGERI STIU PRIN CE SUFERINTA TRECI.DD TE VA AJUTA SA MERGI MAI DEPARTE

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari