Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexxa85's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2009
    Postari in forum
    33

Cum fac sa trec mai departe?

buna ziua...am decis sa scriu aici despre ce mi s-a intamplat,pentru ca simt ca aici as putea gasi un sprijin moral,deoarece mai multe mamici au trecut prin asta....
    pe 5 martie am nascut o fetita vie,care dupa doar o saptamana a decedat...eu mai am un baietel care tot intreaba de surioara lui...eu simt ca mor de dorul ei,nu pot accepta ca a plecat....

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Alexa imi pare nespus de rau pentru pierderea fetitei si sunt alaturi de tine cu sufletul ...
    Nu iti pot raspunde la intrebare nici acum dupa aproape 3 ani de la moartea fetitei mele ... stiu ca vei gasi puterea, in nori in stele in luna sau in soare, in adierea de vant in tot ce te inconjoara ... totul iti va parea a fi semn de la micuta ta ...

Pentru mine forumul organizatiei E.M.M.A. a fost colacul de salvare in nenumarate momente ... si inca mai este ...

Acolo vei gasi si articole utile, iar pt ca intrebai ce sa ii spui baietelului citeste asta
    Ce mult mi-ar fi placut sa ne intalnim in alte circumstante ... imi pare rau ca ai devenit mamica de ingeras.

Zbor lin ingerasei iubite

sadia
    Guest
    E logic sa simti asa....suntem alaturi de tine.Ai un baietel care are nevoie de tine.
    Mergi la biserica,mergi la psiho,nu sta!
    Condoleante....si Dumnezeu sa fie langa voi!

Membru inregistrat la
    23.05.2009
    Postari in forum
    33
    va multumesc foarte mult pentru raspunsuri...este o perioada foarte grea pentru mine.

Membru inregistrat la
    23.05.2009
    Postari in forum
    33
    stit ce este cel mai dureros?a murit ingerasul meu fara vina si fara sa aiba probleme...a fost doar vina doctorilor...oare au inima in ei?oare constiinta au?am nascut-o pe 5 martie...era o fetita sanatoasa...o alaptam...eram atat de fericita.pe 11 martie ne-au externat acasa,unde mai am un baietel.in fericirea mea,fredonam mereu in gand o melodie:"ma mandresc si am cu cine,ca am baiat am si fata".dar nu am avut sansa sa traiesc mult aceasta bucurie,pentru ca marti fetita mea a decedat.
    la autopsie s-a demonstrat ca a avut o infectie la cordonul ombilical...nu a fost sterilizat instrumentarul nasterii.
    toata viata voi plange dupa minunea mea mica....
    ea a fost fetita mea,andreea-alexandra

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Ma intristeaza f mult povestea ta, povestea Andreei-Alexandra ... ma intristeaza ca in fiecare an sute de copii mori din astfel de cauze ...

Ai avut o fetita tare dulce, acum sigur e un ingeras frumos printre toti ingerasii!

Membru inregistrat la
    23.05.2009
    Postari in forum
    33
    multumesc foarte mult pentru raspuns si imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat si tie.te inteleg perfect...

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu imi pot stapani lacrimile, oricat m-as stradui...Pot doar sa imi imaginez ce e in sufletul tau, insa tu simti de 1000 de ori mai multa durere decat stim noi!Nu am trecut prin aceasta experienta tragica, insa...am o prietena care a trecut de 2 ori prin asta, deci am ideea despre cum e.
    Trebuie sa fii puternica, pentru ca ai un copilas care are nevoie de tine...
    Cuvintele sunt de prisos, nu pot spune decat ca te imbratisez, virtual, si iti doresc multa putere !

Membru inregistrat la
    23.05.2009
    Postari in forum
    33
    multumesc frumos.cuvintele voastre ma ajuta...

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    E greu acum sa spun ceva in cuvinte, dar trebuie sa fii tare pentru baietelul tau. Cred ca un ajutor de specialitate, adica un psiholog, e necesar acum. Nu-l ignora!

Membru inregistrat la
    23.05.2009
    Postari in forum
    33
    da,voi apela la un psiholog,pentru ca am avut momente in care ma simteam vinovata(fetita mi-a murit in brate).simteam ca nu am facut eu tot ce puteam sa o salvez...a fost foarte greu sa imi dau seama ca nu puteam face nimic....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari