Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior andreea01's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    3.285

Cea mai urata zi din viata mea! Oare cum o sa mai pot sa merg inainte?

ma simt groaznic azi am primit o veste cumplita bebelusul meu de 7 saptamani nu mai are nici o sansa ,totul a inceput acum cateva saptamani cu sangerare masiva am ajuns la spital,am fost suspecta de sarcina extrauterina ,apoi la urmatorul control bebe sa vazut in uter dar tot sangeram ,am luat tratament de sustinere dar nimic aseara am sangerat masiv,iar azi de dimineata am pierdut niste chiaguri mari de sange si am sangerat ,am mers la medicul meu si a zis ca bebe nu mai este ,ma asteapta la 4 sa fac chiuretajul ,simt ca ma sfarsesc ,ca nu mai pot sa respir,nu ma pot opri din plans.pt mine era o sarcina dorita din tot sufletul ,mai am acum decat cele doua fetite si pt ele incerc sa lupt sa merg mai departe ,dar simt ca ma rup in doua de durere .......nu stiu daca mai pot sa imi revin .......simt ca mor si eu odata cu puiul meu

mamidefundite
    Guest
    Parca si eu am trait, acum, odata cu tine, disperarea unei mamici ce si-a pierdut copilul si durerea din suflet pe care nu i-o poate lua si controla nimeni. Nu stiu ce cuvinte ar fi ca sa te incurajez, te inteleg si iti inteleg durerea, dar vad ca mai ai doua fete, asa ca fii tare pt ele! Cuvintele sunt prea putine ca sa iti spun ca imi pare rau, doar ca iti inteleg durerea si din pacate nu avem nicio solutie de luat. Incearca sa afli cauza pt care ai pierdut sarcian (uita-te pe la trombofilie, multe femei pierd sarcina din cauza asta + alte motive medicale...). Ai grija!

Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.950
    Nu exista cuvinte din partea nimanui care sa iti aline durerea,suferinta!!!Si eu am pierdut un sufletel la 5 luni de sarcina,durerea este cumplita,ma apuca uneori plansul ca ingerasul meu ar fi avut 4 anisori.Dar viata merge inainte,ai doua fetite minunate care au nevoie de tine,in fata Lui Dumnezeu nu ne putem impotrivi,Faca-se Voia Lui....Cum a zis si Mamidefundite,cauta motivele pierderii,eu am facut analizele de trombofilie....Fi tare!!!!

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de mary1313 Vezi mesajul
    Nu exista cuvinte din partea nimanui care sa iti aline durerea,suferinta!!!Si eu am pierdut un sufletel la 5 luni de sarcina,durerea este cumplita,ma apuca uneori plansul ca ingerasul meu ar fi avut 4 anisori.Dar viata merge inainte,ai doua fetite minunate care au nevoie de tine,in fata Lui Dumnezeu nu ne putem impotrivi,Faca-se Voia Lui....Cum a zis si Mamidefundite,cauta motivele pierderii,eu am facut analizele de trombofilie....Fi tare!!!!
    Scuza-ma ptr. indiscretie dar cum s-a putut sa pierzi bebe la 5 luni?? Eu stiam k dupa primul trimestru trec pericolele de pierderii a sarcinii.. Nu ti-au dat nici motivele doctorii ? Cum de s-a intamplat,pierdeai sange sau pur si simplu i s-a oprit inimioara? Scuze poate iti provoc amintiri urate dar as vrea sa stiu kt mai multe despre astea ptr k eu traiesc in Finlanda si doctorii la orice durere mare/mica ei iti zic k e normal si ca sansele de pierdere numai sunt. dar eu tot nu-i cred . Multumesc anticipat

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    Nu a fost sa fie :((((( Dumnezeu are un plan pentru orice iar micutul nu era in planul Lui se pare :(((( din pacate nu avem cu cine sa ne certam, trebuie sa le luam asa cum ni le da, fara a pune prea multe intrebari.
    Fi tare... gandeste-te ca sunt femei care nu mai au nici un copilas si tot pierd sarcina dupa sarcina. tu ai deja doua sufletele pentru care trebuie sa fi cea mai puternica. nu mi s-a intamplat, eu sunt la prima sarcina, insa numai cand am citit spusele tale mi s-a pus un nod in gat :(((( fi tare... iti tin pumnii sa iti revi repede

Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.950
    Offff,Chrissa!!!!Nu trebuie sa te ingrijorezi din ceea ce citesti pe net,fiecare sarcina e diferita....Eu am avut dureri de burta pe toata perioada,si o secretie galbuie cu firicele de sange,uneori sangerari....din 5 luni de sarcina-4 luni jum le-am stat in spital si s-a intamplat sa pierd(mi s-au rupt membranele)tot in spital,sub asa zisa supraveghere a medicilor si sub tratament!!!!Toate erau bune si frumoase din partea lor si totusi s-a intamplat!!!Iti inteleg teama,acum sunt din nou insarcinata si cred ca nu as mai putea depasi asemenea clipe....

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Multa putere sa treci peste aceasta pierdere. Nu exista explicatii pentru orice, unele sarcini se pierd pur si simplu si trebuie sa mergem inainte. Viata continua, puteti incerca din nou peste un timp. Eu am pierdut o sarcina la 6 saptamani si peste cateva luni am ramas insarcinata din nou. Acum am doi baietei nazdravani de toata frumusetea.Bafta si refacere rapida!

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de mary1313 Vezi mesajul
    Offff,Chrissa!!!!Nu trebuie sa te ingrijorezi din ceea ce citesti pe net,fiecare sarcina e diferita....Eu am avut dureri de burta pe toata perioada,si o secretie galbuie cu firicele de sange,uneori sangerari....din 5 luni de sarcina-4 luni jum le-am stat in spital si s-a intamplat sa pierd(mi s-au rupt membranele)tot in spital,sub asa zisa supraveghere a medicilor si sub tratament!!!!Toate erau bune si frumoase din partea lor si totusi s-a intamplat!!!Iti inteleg teama,acum sunt din nou insarcinata si cred ca nu as mai putea depasi asemenea clipe....
    Te inteleg perfect!! Merci ptr. k ai impartasit, imi dau seama k e foarte dureros !!!!! Multe Felicitari ptr. noua sarcina!!!!!!!!!! sper sa mearga totul bine de data asta. si pe mine ma mai doare burta cel putin aseara mi s-a ''umflat'' doar partea stanga de la burta si ma durea cam taricel. nu stiu ceo fi fost.

Floricica Nou Venita veronica2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    33
    draga andreea,nici eu nu am ce sa-ti spun,numai ca imi pare rau si ca sunt cu sufletul alaturi de tine,trebuie sa fi puternica pt ceilalti doi ingerasi,eu sunt la prima sarcina,nu am avut avorturi spontane sau intreruperi de sarcina,absolut nimic,dar pot sa-ti spun ca am trait si traiesc cu frica in san,sunt stapana pe mine,optimista,insa acolo undeva teama e vie,daca te simti mai bn,ne poti scrie in continuare pe acest forum,poate te putem ajuta,faptul ca vb cu cineva o sa te ajute foarte mult,te pup si asteptam vesti de la tine

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Andreea sunt alaturi de tine cu sufletul !

Floricica Senior andreea01's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    3.285
    fetelor va multumesc din suflet pt ca sunteti alaturi de mine......o sa incerc sa fiu tare pt fetitele mele.......e foarte greu traiesc cel mai mare cosmar al vietii mele....sunt distrusa.....puiul meu mult iubit si dorit nu mai este iar eu nu mai pot rezista in fata durerii o parte din mine a murit odata cu el iar alta parte din mine incearca sa lupte pt fetitele mele....offf e greu.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari