Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Ziua 5: Participa la Provocarea ingrijirii pielii bebelusului by NIVEA Baby

Baita bebelusului, o experienta speciala

Bine ati venit la cea de-a cincea zi din Provocarea ingrijirii pielii bebeluslui by NIVEA Baby pentru membrele comunitatii Copilul.ro!

Sarcina zilei de azi este:Descrie intr-o postare pe acest topic cum se desfasoara baita piticului tau si ce il bucura cel mai tare atunci cand il speli.

Daca ai completat toate cele 5 provocari ai sansa sa castigi marele premiu care consta intr-un rucsac NIVEA Baby:

1 Rucsac NIVEA Baby

Baby Lotiune de spalat 250ml
    Baby Crema pentru fundulet 100ml
    Baby Ulei de corp 200ml
    Baby Solutie salina nazala fiole 24 buc
    Baby Servetele Fresh&Pure 63 buc
    Baby Sampon extra-delicat 200ml
    Baby Crema Soft 200ml

O floricica, fie ea incepatoare sau veterana, care a postat in toate cele 5 topice deschise de azi pana pe 15 mai, va castiga premiul oferit de NIVEA Baby.

Daca mai multe floricele vor duce la capat toate cele 5 provocari, vom selecta castigatorul prin tragere la sorti.

Daca nu ati postat ieri in topicul dedicat provocarii: Spune-ne o poveste draguta cu bebelusul tau, care sa includa unul dintre produsele NIVEA Baby puteti posta si azi!

Regulamentul campaniei:

Campania "Provocarea ingrijirii pielii bebeluslui by NIVEA Baby" incepe pe 11.05 la ora 9.00 dimineata si se termina pe 15.05 la ora 24.00. Castigatorul va fi anuntat luni, 18 mai 2015 si va fi selectat prin tragere la sorti dintre toti utilizatorii care au postat cel putin un mesaj corespunzator pe fiecare dintre cele 5 topice deschise in intervalul 11.05 – 15.05.

Puteti posta de mai multe ori si chiar va incurajez sa faceti asta pentru ca mai multe postari inseamna mai multe sanse de castig.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Baita incepe cu joaca! Cea mai mare placere este sa arunce cu apa in stanga si-n dreapta, eventual catre noi si sa facem cat mai multa spuma cu care desigur sa se poata juca. Lotiunea de spalare Nivea Pure&Sensitive, cu textura si mirosul ei delicat ne incanta simturile la fiecare baita.

Floricica Nou Venita oanamosteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2014
    Postari in forum
    18
    I-am facut baita bebelusului cu Lotiunea de spalare "din cap pana-n picioare" si sotul meu a avut o reactie ciudata, de ce spal copilul cu lotiunea aceasta si in cap, de ce nu folosesc sampon :)))Momente amuzante ... adora spuma si sa se joace in apa cu ratustele

Floricica Nou Venita evenme's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2008
    Postari in forum
    26
    Baita e cel mai bun motiv de joaca, balaceala si spuma fac din baita o distractie maxima. De fiecare data impreuna cu noi mai face baie cate o papusica...si o putem spala si pe ea head to toe caci nu ii e teama ca o vor ustura ochisorii.
    Dupa baita si dragalaseniile cu prosopul ne intindem pentru masajul cu uleiul de la Nivea.
    Ce ne distreaza cel mai mult? Intregul ritual e o distractie un moment de iubire intre mama si puiutii ei.

Floricica Nou Venita ryta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2010
    Postari in forum
    66
    Cred ca fiecarui copil ii place sa se joace in timpul baitei.La noi la baita fetita isi umple cada cu jucariile ei de baie vre-o 5 ratuste, 2 pestisori si 3 barcute si se joaca pana I se increteste pielicica de la atata balacit.
    Cel mai mult ii place la baita cand se face spuma multa in cada incepe sa caute jucariile cica o face pe detectivul.

Floricica Nou Venita Cricris's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2015
    Postari in forum
    12
    După ce pregătesc cada cu apă o binedispun pe Maria jucându-mă cu ea și ajutând-o să-și aducă păpușile preferate care , obligatoriu, trebuie să o însoțească la baie. Folosim gelul de duș și șamponul Nivea care au grijă de pielea ei delicată. Se bucură mult când o las să se curețe singură și îi pun puțin gel de duș în mânuțe! La noi băița este o joacă de copii!

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    baita incepe cu joaca, continua cu multa multa spuma si se termina cu joaca

Floricica Nou Venita RoxaLee's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2010
    Postari in forum
    47
    Cred ca la fiica mea o baie dureaza o ora intreaga. Caci pana la spalarea propriu zisa, trebuie mai intai sa se joace cu tona de jucarii pe care si-o baga in apa. Dupa ce i se incretesc bine bine degetele, imi spune sa o spal pe corp si pe par.E un moment placut baia pentru ea, si asta si datorita faptului ca e semn de apa. :D
    La ultima baita a incercat sa se spele singura cu Lotiunea din cap pana-n picioare. Dar tot am mai trecut eu o tura, sa stiu ca e 100% curata peste tot. :))

Floricica Nou Venita AlinaNegotei's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2011
    Postari in forum
    3
    Baia de seara incepe dupa ce, in apa, se pune spumant. Cand incepe sa se formeze spuma, incepe si "prepararea" in palme de ceai, supa si placinte pufoase :) cu spuma. Baia nu se termina niciodata inainte ca talpile picioruselor sa se increteasca, asta este semnalul ca e timpul sa iasa din cada.

Floricica Nou Venita branescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2012
    Postari in forum
    51
    baita lui ADRIAN,e o mare bucurie pt el,folosesc Baby Sampon extra-delicat ,face parul fin,pun spumant in cadita,facem multa spuma si ne jucam cu spuma, o punem pe nas,pe corp,o jucarie de baie o aruncam in cadita apoi o cautam prin apa,ne stropim putin,intre timp eu il spal cu buretele pe tot corpul,e un moment frumos pt amindoi,acum a mai crescut pe corp se spala singur,zice ca e baiat mare.

Floricica Nou Venita branescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2012
    Postari in forum
    51
    dupa baie facem masaj pe corp cu Baby Ulei de corp,el isi da pe picioare ,eu pe restul corpului

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari