Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Ziua 4: Participa la Provocarea ingrijirii pielii bebelusului by NIVEA Baby

Spune-ne o poveste draguta cu bebelusul tau, care sa includa unul dintre produsele NIVEA Baby

Bine ati venit la cea de-a patra zi din Provocarea ingrijirii pielii bebeluslui by NIVEA Baby pentru membrele comunitatii Copilul.ro!

Sarcina zilei de azi este:Spune-ne o poveste draguta cu bebelusul tau, care sa includa unul dintre produsele NIVEA Baby. Povesteste-ne o intamplare haioasa cu bebeluslui tau si include unul dintre produsele NIVEA Baby intr-o postare pe acest topic.

Premiul zilei de azi este: 1 kit de ingrijire pentru pielea bebelusului din gama NIVEA Blue Range care contine:

NIVEA Baby Mild Lotion – lotiune de spalare din cap pana in picioare

Lotiune de Spalare Din Cap Pana-n Picioare este o lotiune extra-delicata creata special pentru spalarea intregului corp al bebelusului.

Formula extra-delicata pentru corp si par, fara sapun, mentine hidratarea pielii bebelusului si este compatibila la nivelul pielii.

Contine un balsam special ales care usureaza pieptanarea parului copilului.

Lotiune de Spalare Din Cap Pana-n Picioare nu contine coloranti si are o valoare a pH-ului apropiata de cea a pielii.

Contine ulei de migdale si minerale naturale care sporesc capacitatea de protectie proprie a pielii.

NIVEA Baby Servetele umede Soft&Cream

Pielea iritata a bebelusilor are nevoie de ingrijire in timpul curatarii. De aceea servetelele NIVEA Soft & Cream sunt imbibate in crema de galbenele pentru a oferi ingrijire pielii bebelusilor.

Ofera efect de calmare instantanee impotriva disconfortului, in timp ce pielea este curatatain mod eficient.

Expertiza dovedita NIVEA Baby

Numai servetelele NIVEA Baby va ofera beneficiile testate si expertiza testata a cercetatorilor NIVEA Baby.

Dezvoltate in colaborare cu medici dermatologi si pediatri
    - Toleranta la nivelul pielii testata clinic si dermatologic
    - Fara sapun, agenti surfactanti spumanti si alcool

NIVEA Baby Soft Cream

Crema hidratanta de uz zilnic, ideala pentru fata si corp ofera o protectie indelungata impotriva deshidratarii. Ingredientele hidratante active pastreaza pielea catifelata.

Formula imbogatita cu pantenol si minerale naturale sustin functiile naturale ale pielii si este compatibila la nivelul pielii.

Crema hidratanta pentru corp este usor de aplicat iar rezultatele sunt imediate si cu actiune indelungata.

O floricica, fie ea incepatoare sau veterana, care a postat in toate cele 5 topice deschise de azi pana pe 15 mai, va castiga premiul oferit de NIVEA Baby.

Daca mai multe floricele vor duce la capat toate cele 5 provocari, vom selecta castigatorul prin tragere la sorti.

Daca nu ati postat ieri in topicul dedicat provocarii: Bebelusul meu frumos puteti posta si azi!

Regulamentul campaniei:

Campania "Provocarea ingrijirii pielii bebeluslui by NIVEA Baby" incepe pe 11.05 la ora 9.00 dimineata si se termina pe 15.05 la ora 24.00. Castigatorul va fi anuntat luni, 18 mai 2015 si va fi selectat prin tragere la sorti dintre toti utilizatorii care au postat cel putin un mesaj corespunzator pe fiecare dintre cele 5 topice deschise in intervalul 11.05 – 15.05.

Puteti posta de mai multe ori si chiar va incurajez sa faceti asta pentru ca mai multe postari inseamna mai multe sanse de castig

Floricica Nou Venita cristachem10's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2009
    Postari in forum
    71
    Pai intr-o zi cand pregateam masa m-am trezit cu puitul meu ca vine tiptil langa mine si incepe sa ma unga cu creama Nivea Baby.Se manjise si el bineinteles cu crema pe fata si pe manute si avea borcanelul de crema in manute.Bineinteles am lasat ce aveam de facut si ne-am dus in camera sa ne intindem crema mai bine amandoi la joaca.

Floricica Nou Venita ryta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2010
    Postari in forum
    66
    Intr-o seara intorcandu-ne de la joaca din parc,fetita mea a inceput sa caute in dulapuri.Eu nedumerita o intreb.
    -Ce faci fetita ce cauti?
    Ea imi raspunde grav:
    -Caut crema sa ma dau cu ea.
    -Ce crema cauti si pentru ce?
    -Crema de la Nivea Baby (NIVEA Baby Soft Cream),cutia albastra cu ursuletul albastru sa ma dau pe maini si pe picioare ca am pielea uscata si niste bubite piscaturi.
    Draga de ea vrea sa foloseasca crema pana si cand are piscaturi de tantari.

Floricica Nou Venita ryta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2010
    Postari in forum
    66
    Prima data cand a intrat in contact cu cutia de crema Nivea Baby a vrut sa guste sa vada ce gust are ca de mirosit ,miroase bine.
    :) :)

Floricica Nou Venita RoxaLee's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2010
    Postari in forum
    47
    Când era mai micuță și abia lega câteva cuvinte, i-am cumpărat o mini bucătarie cu aragaz, mixer, cuptor cu microunde și multe oale de plastic, de dimensiune foarte mică.
    Într-o zi când îi călcam hainuțele, nu am mai fost atentă la ce făcea ea, crezând că se joacă cuminte cu bucătaria și datorită acestui lucru e atât de liniște în casă.
    Dar e literă de lege: când nu se aude nici musca în casă, copilul face mereu ceva ce nu are voie.
    Așa că lăsând bucuria la o parte că nu vine printre picioarele mele în timp ce calc, mă duc la ea în camera să văd ce face.
    Ei bine, toată crema Nivea Baby era pusă în oalele ei... O prind cu o fățucă de nevinovată, și incearcă să îmi spună în timp ce "învârtea" cu mixerul de jucărie: 'mâstână.

Se pare că îî priise lecțiile pe care le-a învățat în bucătărie, în timp ce făceam diverse prăjituri și torturi. :))

Floricica Nou Venita evenme's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2008
    Postari in forum
    26
    Intr-o zi pe cand copilul statea linistit la baie pe olita si mami trebaluia repede la bucatarie....dupa muulte minute de liniste dubioasa... imi surpind copilul care in intimitatea creata isi masa de zor parul cu ...cu ... crema de la Nivea ...ca sa-l relaxeze

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Primele produse cosmetice ale lui bebe au fost cele de la Nivea. Tati ne-a cumparat rucsacul Nivea ce continea toate produsele de care aveam nevoie pentru ingrijirea si igiena bebelusului. Ne-am indragostit de ele si desigur ca am ramas fideli acestor produse minunate. Avand un ambalaj frumos colorat, cu ursuletul simpatic zambind sugubat, fetita mea a fost atrasa imediat de ele. Cea mai buna prietena a ei a devenit cutia de crema, Nivea baby crema hidratanta de uz zilnic, cu care se juca mereu. In ziua in care s-a golit, am aruncat-o. Fetita mea m-a vazut si ce credeti ca a facut? S-a deplasat asa cum putea ea la momentul potrivit...mai pe sus, mai pe jos si a tras cosul de gunoi, acesta s-a rasturnat si si-a putut lua, victorioasa cutia de crema Nivea Baby

Floricica Nou Venita oanamosteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2014
    Postari in forum
    18
    A gustat din Crema de la Nivea Baby:)

Floricica Nou Venita iri0505's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    9
    Ioanei ii plac gogosile asa ca fac de cate ori am ocazia, i-am pus pe farfuriuta cateva si am lasat-o in camera sa se joace si sa manance gogogsi. Cand ma duc sa mai vad ce face, surprizaaaaa, dadea de zor cu pudra Nivea Baby peste gogosi, explicatia: "mamiii, nu mai era zagar vanilat pe gogosele". Andrei n-o facut inca nici o nazbatie, dar mai e timp :D

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Intr-o zi, dupa ce am schimbat de scutecel (folosind NIVEA Baby Servetele umede Soft&Cream) gazuta mica, am mers in baie pentru a arunca "pachetul"; am zabovit, cred, vreo 5 minutele...la intoarcere, am mers tiptil-tiptil (mereu fac asa, pentru a-i analiza activitatile si comportamentul cand e singura)...era liniste...prea liniste...cand intru in camera, o surprind pe mica mea printesa, scotand de zor cate un "manunchi"(3-4buc) de servetele umede si stergand fiecare bebelus de jucarie (si...nu sunt deloc putini) la fundulet...

Floricica Nou Venita ionelala's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2014
    Postari in forum
    7
    O amintire frumoasa cu Nivea si Antonia mea este aceasta cand neatenta fiind fetita mea a inceput sa se joace cu crema Nivea Bottom Ointment pana ce a reusit sa-i deschida capacul si cand mi-am intors privirea Antonia avea niste dungi albe de crema pe fata parca era un mic indian. Noroc ca am vazut la timp isprava ei si nu a gustat o gurita de crema :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari