Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Voma cu firisoare maronii

Mamici sunt un pic ingrijorata.Fetita mea in varsta de 7 luni a papat cereale de la Nestle cu 3 fructe(mar,banana si portocala) si a vomat foarte putin, dar voma avea ceva firicele maronii.In seara asta a papat biberonul cu lapte si a vomat iar f putin, cred ca surplusul de laptic si avea iar firicele mai deschise la culoare.un roz pareau.Oare de la ce sa fie?Ea in general nu vomita decat f putin atunci cand papa cu pofta sau are stomacelul prea incarcat.dar pana acum nu am bagat de seama cum era voma.

sadia
    Guest
    La pranz ce a mai papat?De dimineata..?

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    a papat piure cu ficatel dimineata si dupa masa iar cereale cu 3 fructe si in rest lapte si ceai de tei

sadia
    Guest
    Piure cu ficatel ,la 7 luni?A......eu ti.as spune clar ca nu-s e acord cu diversificarea asta dar nah ....fiecare cum este sfatuit de pediatru,cum se informeaza...
    In fine ....
    Firisoarele sunt cu siguranta de la ficatel......nu il digereaza asa repede.

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    pai eu am inceput diversificarea la 4 luni pt ca nu am alaptat-o....

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sigur sunt firicele de la mancare.stai linistita.urmareste sa nu aiba firicele rosii in cacut.mami incearca sa ii dai mai putin daca vomita ca papa prea mult.eu stiu ca iti place sa o vezi papand cat mai mult dar nu ii faci nici un bine.vezi cam cat papa alti copilasi de varts aei si incearca si tu sa faci la un fel sa nu mai vomite ca nu e bine.nici surplusul de lapte nu e bine ca il da afara,nu mai e asa mika sa vomite laptele.dai mai putin.si eu i-am diversificat tot la 4 luni si ne-a mers bine.succes

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari