Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita beatrice_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34

Exclamatie Vanataie pe fundulet la bebe

Buna seara tuturor...Am o problema , de fapt sunt foarte jos cu moralul .
    Ieri seara din greseala dupa ce i-am facut baita la bebe , fara sa imi dau seama cand m'am intors spre usa sa ies , funduletul lui s-a izbit ( nu stiu daca e corect termenul sau poate prea dur ) de clanta usei. A plans putin dar l-am linistit repede. Dimineata cand s-a trezit si l-am schimbat am vazut ca avea o vanataie exact in locul unde s-a lovit de clanta .
    Ma simt foarte rau si de cate ori ma uit la el ( ne jucam , papam, schimbam ,etc ) nu pot sa nu ma simt asa. Stiu ca a fost o greseala insa ma invinuiesc foarte mult pt ea. As vrea sa stiu ce sa ii fac ca sa ii treaca mai repede pt ca nu vreau sa mai vad asa ceva in viata mea . Are 3 luni ( aproape 4 ) si nu merita sa se intample asa ceva :(

Stiti ce as putea sa ii fac pt a remedia sau a progresa in procesul de vindecare ?

sadia
    Guest
    Mami relax.....dar foarte muuuuuult relax.Ce faci cand incepe sa mearga,cand incepe sa cada,sa se imbolnaveasca?
    Daca e chiar foarte vanat ,eu foloseam Lioton Trauma,dar asta in cazul in care se lovea de la cazaturi serioase.

miki00
    Guest
    foloseste o crema cu arnica (Arnicare), vanataia va trece mai repede. Ar fi bine sa o ai tot timpul in casa. Stai linistita fiindca se va tot lovi, doar e copil.

mada_lyna
    Guest
    da.arnica este fff buna.
    acum 2 ani ,cand eram la munte, a cazut Robi pe niste trepte(de fapt, s-a aplecat de pe treapta superioara catre cea inferioara si evident k a cazut cu fata in jos). era micut rau si nu stia sa isi fereasca fata ...instantaneu i s-a umflat locul , un cucui cat toate zilele si-a facut loc.noroc k aveam o doza de suc recisoara si i-am pus-o pe cucui. am mers la un plafar si am luat arnica si pina a doua zi i se trasese aproape de tot cucuiul, ca sa nu mai zic ca nu i s0a invinetit deloc. de atunci, e sfanta pt noi.
    e buna si pt intepaturi de insecte.foloseste-o cu incredere!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Asa e la primul copil esti mai speriata,la al doilea ai sa vezi k o sa fii mai linistita.Eu tin minte ca o data cand avea Antonia colici rau si urla foarte tare si nu mai stiam ce sa ii fac,am plecat cu ea in brate prin casa si din greseala am dat o cu capul de coltul unui zid.A inceput sa urle si mai tare,atat ea cat si sotul.Iar cand s a facut mai mare m am dus pana la baie si am auzit un zgomot puternic urmat de un planset disperat,cand am ajuns in camera era sub calorifer cu gurita plina de sange.Am crezut ca mor,ca lesin...am luat o in brate si am fugit cu ea la doctor....nu avea nimic,se lovise doar la buza putin(de acolo sangele)... asa am aflat ca ea a invatat sa se roteasca.Eheee si lista poate continua,acum la doi ani si 5luni are ambele coate jdrelite si genunchiul vanat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari