Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cecilia2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    10
    Vreau sa intreb mamicile cu experienta ce e mai bine de cumparat pentru bebelina mea Emma de 3 lunite un umidificator sau un salinizator? Desi nu e racita dimineata se trezeste cu muciosi multi multi si am ajuns sa folosim zilnic batista bebelusului si nu sti

u cat e de indicat sa facem asa.

Insa acum nu stim ce e mai bien sa alegem pentru ea umidificatorul sau un salinizator?

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Eu am cumparat un salinizator cand cel mic a facut o pneumonie ,l-am folosit 2 saptamani si s-a stricat nu am ajuns inca sa vad efectele lui dar insa nu prea imi place ca este asemeni unui ventilator scoate aer rece ,scrie pe el sa il ti la 1,5-2m de corp dar imi e teama ca face vant rau ,cand il folosesc se face frig in camera.

Floricica Nou Venita rozie's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    21
    eu va recomand ca inainte sa achizitionati un umidificator sa verificati umiditatea locuintei cumparand un aparat de masurare a acesteia. noi de ex avem umiditatea f ridicata, la 75 chiar (fapt pentru care locuinta e predispusa la mucegai si trebuie aerisita mereu), cotele normale sunt undeva intre 40 si 60.

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Este foarte adevarat .Eu eram hotarata sa comand un umidificator .Mi se parea ca ma trezesc cu gatul uscat.Sotul a propus sa cumparam un termometru cu higrometru ca sa verificam daca avem nevoie de asa ceva.Am descoperit ca umiditatea era de 65 urca si la 75.Asa ca am renuntat sa mai cumpar acest produs ,erau niste bani aruncati efectiv.

Floricica Nou Venita Andreeaa89's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2017
    Postari in forum
    14
    Buna, eu am folosit un umidificator in camera copilului, am citit un articol ca umiditatea ideala din aer trebuie sa fie intre 40-60%.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari