Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

uleiul dupa baita

buna fetelor. eu nu mai ung baiatul cu ulei dupa baita de vreo 2 luni(adica pe la 4 ale lui). mi se pare inutil. in plus, cred ca toate chimicalele din uleiuri nu ii fac tocmai bine. foloseam BUbchen. voi cum procedati?

Floricica Novice tzutzulete's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2008
    Postari in forum
    378
    eu inca o mai dau pe Ari cu ulei de corp.mi se pare chiar necesar,ea avand pielea putin mai uscata.acum,pe timp de vara folosesc lotiune de corp de la J&J.
    plus ca pielea lor se usuca de la apa dura si unde mai pui k e atat de placut masajul pt ei...asa ca eu o dau in continuare is mi se pare necesar.Parerea mea:)
    sanatate!

mada_lyna
    Guest
    masajul nu prea i-a placut de la inceput lui Robert. si pielea lui imi pare destul de elastica si nu uscata. si ma gandesc ca fiind f cald ,transpiratia ar fi impiedicata de ulei sa iasa prin piele. iar transpiratia este modul corpului de a se ajuta in procesul de racorire.

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Nici eu nu[prea] mi-am dat copilul cu ulei de corp...pur si simplu am observat ca ma enerveaza la culme atunci cand il simt pe maini si m-am gandit ca este la fel de groaznic si pe pielea lui...chiar daca se absoarbe.

Cred ca l-am dat dupa nastere de vreo 2-3 ori si nu mi s-a parut ca a fost incantat de operatiune.

stefaniajohansson
    Guest
    eu ii pun ulei ecologic pt bebelusi in apa cand ii fac baie.

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Şi eu folosesc produsele Bubchen încă de la început , eu sînt foarte mulţumită de ele , am folosit şi Mustela , dar sînt destul de piperate la preţ ...

Eu folosesc uleiul după băiţă dar nu aşa des ca la început , cam o dată pe săpt îl fac , e aşa hidratată şi catifelată pielea după , şi miroase foarte bine !

Mai ales că noi deja avem tot felul de cojbiţe de la căzături , ne ajută şi la îndepărtarea lor ....

Floricica Nou Venita adri's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2005
    Postari in forum
    64
    Citat Postat de stefaniajohansson Vezi mesajul
    eu ii pun ulei ecologic pt bebelusi in apa cand ii fac baie.
    Ce fel de ulei ecologic?De la ce firma?

mother
    Guest
    foarte putin l-am dat cu ulei simplu de masline....foarte putin insemnannd o luna :) nu avea niciodata rabdare la masaj pentru ca vroia sa suga si sa faca nani....plangea .... asa ca am renuntat.....

cu un ulei cosmetic nici nu mi-a trecut prin cap sa-l dau.... mi se par mult prea multe chimicale pt un nou-nascut... si ce beneficii are? hai sa punem in balanta.... bagam chimicale, da pentru ce?

mada_lyna
    Guest
    acuma, pe caldurile astea, aduna si scamute, sau fire de par, de la el sau de la noi pt ca il las la bustul gol fiind f cald. si am renuntat. il dau pe sub barbie cu ulei caci e dolofanel si se irita, pe la celelalte pliuri il dar cu reviken daca se irita si ii trec imediat.

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    Citat Postat de andreeacta Vezi mesajul
    foarte putin l-am dat cu ulei simplu de masline....foarte putin insemnannd o luna :) nu avea niciodata rabdare la masaj pentru ca vroia sa suga si sa faca nani....plangea .... asa ca am renuntat.....

cu un ulei cosmetic nici nu mi-a trecut prin cap sa-l dau.... mi se par mult prea multe chimicale pt un nou-nascut... si ce beneficii are? hai sa punem in balanta.... bagam chimicale, da pentru ce?
    eu zic ca trebuie data pielea bebelusului cu lapte de corp.Ulei nu am folosit nici eu ca nu imi place.Dar, ....ma intreb tu nu folosesti decat produse naturale pt copilul tau?Eu sincer nu vreau sa creasca intr-un glob de sticla.Si eu am folosit ulei de masline cand eram insarcinata, sa nu fac vergeturi, dar pe junior il dau cu un lapte de corp de la Mustela si pielea lui este catifelata si miroase frumos mereu.Si ii si place masajul.

mother
    Guest
    Citat Postat de laurap2010 Vezi mesajul
    eu zic ca trebuie data pielea bebelusului cu lapte de corp.Ulei nu am folosit nici eu ca nu imi place.Dar, ....ma intreb tu nu folosesti decat produse naturale pt copilul tau?Eu sincer nu vreau sa creasca intr-un glob de sticla.Si eu am folosit ulei de masline cand eram insarcinata, sa nu fac vergeturi, dar pe junior il dau cu un lapte de corp de la Mustela si pielea lui este catifelata si miroase frumos mereu.Si ii si place masajul.
    nu folosesc numai produse naturale ca nu am de unde.... dar asta nu inseamna sa ii da orice chimacala fara sens... evit si eu ce pot.....

la chimicale nu face anticorpi si nici nu se obisnuiestye cu ele.... din contra.... corpul e ca un balon....cand se umple de chimicalle face poc.... unele se elimina, iar altele nu...se strang in oragnism pur si simplu....

si pe de alta parte...nu mi-ai spus care e benficiul? sa nu faca vergeturi? pana sa para moda asta cu crema de corp nu cred ca a facut vreun bebe vergeturi sau i s-a uscat pielea.... gandeste-te un pic!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari