Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Nu stiu daca peste tot se obijuiste ca in jurul varstei de 3 -4 ani sa se taie motul la baietei.

Nu sunt de acord sa respect obiceiuri fara sens sau fara un motiv logic.Asa patesc si acum cand mama si socra imi spun sa nu cumva sa tai parul la copil pana la trei ani...De ce? Nimeni nu stie. Iar mie nu imi palc baieteii cu par lung.. Ce e fetita? De ce sa se chinuie saracul vara cu par lung. Voi cum procedati?

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Normal ca il tund. Nici nu ma gandesc sa chinui bietul copil, pentru o chestie, ce nu tine de biserica. Asa cum ii tai unghiile, il speli etc, asa trebuie sa il tunzi...

Floricica Nou Venita coryna22us's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2007
    Postari in forum
    9
    Robi al meu face 1 an pe 7 ianuarie! Si pe 9 ianuarie am planuit cu nanutza lui sa ii luam din motz! De ce sa il las cu parul lung pana la 3 ani?? Eu una,sincera sa fiu ,nu am auzit treaba asta! Si nici mama mea!Asa ca...tunde-l mama !:*:*:*:*:*

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    Noi i-am tuns prima data la 7 luni, pentru ca era foarte cald...si la noi nu e obiceiul motului.

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Din cate stiu eu, motul la baietei se taie atunci cand implineste 1 an...si nu 3-4 ani..poate in alta religie? Cred...

Floricica Nou Venita connor's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2009
    Postari in forum
    8
    sal.nu cred ca e cazul sa mi luam in seama sfaturile bbaesti ale bunicilor(fara sa fiu rea). eu am 2 baietei unul de 3 ani si juamte si al doi-lea de 5 luni. pe cel mare l-am tuns prima data cand avea 6, 7 luni.tu faci cum te indeamna INSTINCTUL DE MAMICA. Iar tot instincutl de mamica iti doresc sa te calauzeasca in toate actiunile pe care le intreprinzi in lagatura cu bebicul tau.
    eu asta am facut, am ascultat pe toata lumea(mama, soacra, prietena, ect) dar instinctul matern a fost cel care a decis, si crede-ma a fost perfect.
    va doresc sa cresteti mari si sanatosi. si fara "plete" daca nu-ti place cu .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari