Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98

Tulburare de somnic la bebe de 3 sapt?

Buna ziua,deranjez din nou,nu stiu ca sa mai fac, bebita mea si-a schimbat din nou programul, de data asta cam rau,se trezeste dimineata pe la 7-8 mananca apoi nu mai vrea sa doarma deloc, cere piept incontinuu,pana pe la 11 e linistita, apoi adoarme la san, daca incerc sa o pun in patut se trezeste imediat si incepe sa planga si trebuie sa o pun din nou la piept.sambata s-a trezit la ora 6 si am mai reusit sa o adorm la ora 14, apoi nu s-a mai trezit deloc pana seara la 8 cand am trezit-o eu la baita,apoi a mancat f putin si a adormit iar pana pe la 1 noaptea, dupa care s-a mai trezit la 3, apoi la 5.30 apoi la 8.30 cand din nou nu a mai dormit pana duminica la 13,30,cand s-a trezit sa manance din nou pe la ora 15,la ora16 dormea din nou si aseara pe la 21 ne chinuiam sa o trezim sa ii facem baita,dupa care a mancat binisor si a dormit pana pe la ora 2,40,apoi s-a trezit din nou pe la 6 fara un sfert, apoi la ora 9, si de azi-dimineata de la 9 ma chinui sa o adorm si e deja ora17,si nu doarme decat daca o pun si o tin la piept.oare laptele meu nu e consistent?ca lapte am destul ca imi curge incontinuu de trebuie sa ma tot schimb,e normal sa stea ata treaza? si de ce sta atata treaza cand pana acum dormea?am uitat ca re 3 sapt si 3 zile!va multumesc.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Bebelusii isi chimba programul de mese si de somn destul de des la inceput. Cat ne mai chinuiam si noi cu Andrei la inceput, se trezea uneori pe la 4, ii dadeam lapte si uneori adormea dupa, alteori ne tinea treji pana dimineata, la 6 sau 7, cand ii dadeam iar mancare si se indura si el sa adoarma. Abia cam dupa primele 6 luni au si ei un program cat de cat acceptabil. ASa ca nu iti face griji. ASta e in primele luni. Or, a ta are abia 3 saptamani mititica..

sadia
    Guest
    Sunt foarte schimbatori copilasii mici....rabdare sa aiba mami.....Da eu ma mir daca ai fc o agenda a ultimelor zile cu somnicul bebelui....
    Mami fii mai calma,nu te mai agita asa,ce se intampla cu al tau bebic e absolut normal,vor fii si alte schimbari,creste,incepe sa inteleaga mai bine,ii place sa fie treaza,.....
    Fii pe pace.....

Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98
    ms de raspunsuri ... nu am facut o agenda :) dar sunt obsedata, mi-e frica ca poate ea imi da semne ca are ceva dar eu nu le inteleg ... :) ... pana o sa ma invat cum trebuie cu ea cred ca o sa fiu tot cu spaima ca are ceva ma scuzati ca tot pun intrebari dar asa ma mai linistesc si eu .o zi buna

sadia
    Guest
    Nu deranjezi pe nimeni punand intrebari....Daca tu esti agitata copilul tau va fii de 2 ori mai mult sa nu uiti asta niciodata.....starea ta i-o transmiti bebelui cu succes....incearca sa fii mai linistita.
    Cand ai nedumeriri aici ne gasesti,cu ceea ce putem si noi.....

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami sa iti traiasca bebita si sa fie sanatoasa.stai linistita ca atunci cand va avea ceva probleme iti va arata ea.pe la 2 ani mai vorbim de programul unui copilas,ca abia atunci si-l face

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari