Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lorena_teo's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2009
    Postari in forum
    5

Trucuri pentru a linisti un bebelus care plange

Topicul este raspuns la articolul Trucuri pentru a linisti un bebelus care plange

Este un subiect foarte bun pt mamicile care sunt la primul copil. TIn minte ca si eu am trecut prin asta acum vreo 3 luni... Si exact cum se specifica in text, de indata ce m-am linistit eu s-a linistit si micutul. Iar plimbarica cu masina e adevarata deasemenea. Inca si acum ma mir cand mergem cu masina cum poate dormi :)

Floricica Nou Venita flo_al's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2009
    Postari in forum
    17
    Si eu am incercat multe trucuri din acestea, i-am cantat cantecelul lui preferat pe care i-l cantam din burtica,l-am leganat,ma jucam cu el si ii atrageam atentia , iar el uita ca era suparat,dansam cu el in brate si atunci incepea sa rada, sau il scoteam afara si il plimbam.Dar in general nu a fost un bebe mic plangacios , plangea doar la colici sau cand ii era fomica si somnic.Acum e baietel mare, are aproape 1 anisor.

Floricica Nou Venita cornelutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2010
    Postari in forum
    1
    eu ii cantam de mic "in padurea cu alune" cand plangea de oboseala si adormea fredonand.acum la 1,5 ani isi canta singur cand e bazait.(varul meu)

Floricica Nou Venita littlelory's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    82
    E fain sa vezi cum daca tu esti linistita, starea ta se reflecta la el intr-o oarecare masura. Iar la partea cu plimbatul cu masina, functioneaza pentru ca este "white noise", acel "zgomot alb", care poate fi furnizat si de alte lucuri, cum ar fi un uscator de par (citisem eu pe undeva).

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    La Edi foenul nu prea a functionat insa cand avea colici il calma zgomotul de la aspirator asa ca eram in permananeta cu aspiratorul in priza. El saracutul a avut crize urate de colici insa bine ca au trecut.
    In padurea cu alune functiona la noi la masa la inceputul diversificarii cand nu vroia sa manance si plange de mama focului

Floricica Nou Venita littlelory's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    82
    Stii ca sunt si niste CD-uri cu white noise pe piata. In afara stiu sigur, la noi nu garantez ca se gasesc, dar ziceam in ideea ca un aspirator sau un uscator de par consuma mult mai mult curent decat sa redai un CD...

Floricica Nou Venita sorina_yubita's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2009
    Postari in forum
    1
    bebelusul meu se linisteste atunci cand se priveste in oglinda, ii distrag atentia, rad si astfel rade si el . are doar trei luni, puteti sa incercati.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari