Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adina2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    5
    Buna fetelor, am o fetita de o luna jumatate, care mai nou are perioade cand doarme noaptea ff bine, dar are perioade cand este atat de agitata incat nu stiu ce sa-i fac, se agita in ce sens: da cu manutele mai mereu, ba mai mult este cand se loveste, si de 3-4 zile da din picioare pana de multe ori se dezveleste. Mentionez ca eu nu mai beau cafea de cand am ramas gravida, de mancat nu prea si sunt ff atenta la ce mananc,si nu plange micuta noaptea, ci sta si se agita pur si simplu. Azi noapte n-a dormit pana dimineata la 9. Poate stiti voi o solutie. A, sa nu uit ziua are un program al ei respectiv nu doarme toata ziua, ci dimpotriva doarme cam 4-5 ore pe zi in reprize. Va pup, pa

pa!

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Si eu am patit la fel o perioada si nu alaptam ci manca formula. Erau zile cand nu dormea decat max 30 min ziua si noaptea la fel cate putin si era tare agitat. Asa am descoperit ca ii place sa stea la mine pe burtica, si de multe ori am adormit asa amandoi. Iar cateodata ii mai dau suzeta si adoarme imediat. Succes!

Floricica Novice danielas's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.07.2009
    Postari in forum
    336
    Noi si acum avem un somn foarte agitat noi radem pentru ca este o fetita foarte energica ziua si in somn am sentimentul ca alearga, se catara...ce sa zic inclusiv noaptea se foieste si se intoarce pe toate partile si o culd cu capul intr-o parte si de multe ori o gasesc cu capusorul in partea opusa.
    Eu zic sa nu iti faci probleme s-ar putea sa aiba colici si asta sa fie cauza; dar de mancat mananca, ia in greutate corespunzator?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari