Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94

Somnic agitat

Buna mamici,nu stiu ce are bebele meu,cam de o saptamana cand vine seara si trebuie sa doarma e foarte agitat,el adoarme doar la san dar acum cand il pun plange ,se trage de la tatuca iar vrea tatuca in gura iar se trage da din maini din picioare,ziua nu are nici o problema,intradevar nu avem un program de somn stabil pt ca bebe cred ca nu e de acord inca,ziua ne jucam cam 1.30_2 ore dupa care papa si doarme cam 2_3 ore agitate cu treziri la fiecare 10 minute asta m-am obisnuit ca face asa de cand s-a nascut, cand il pun la san papa daca ii este foame daca nu adorme dar de o saptamana s-a schimbat ceva seara,de ex ieri m-am chinuit sa-l adorm de la ora 19_30 pana pe la 23,am crezut ca il doare burtica,i-am dat sab simplex dar nu,prea cald nu este,nu inteleg,face in curand 4 lunite papa doar laptic,ati patit asa?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mami eu cred ca e de la colici.Ai schimbat ceva in alimentatia ta? sau a lui? ati inceput diversificarea? pot fi mai multe cauze.
    Afara il scoti macar 10 minute? sa ia putin aer,la pranz.Este foarte important sa ii scoateam putin afara, treptat, daca e foarte umed afara,sau foarte ger atunci macar in fata geamului imbracat ca pt afara.
    Va doresc sa treceti repede peste aceasta perioada!

sadia
    Guest
    Te-ai uita la gingii?Poate nah...vreun dintisor..mai precoce

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    cred ca e de la scosul afara, macar 15 minute pe la 12 si pe urma inca 15 pe la 4 sau cum s-a mai zis macar scos in fata geamului. camera trebuie bine aerisita. aerul nu trebuie sa fie prea uscat dar nici prea umed. noi ne-am luat un umidometru. de la 4 luni bebe e in stare sa-si fomeze un program de somn si de masa, bineinteles ajutat de tine. o sa-ti fie greu, dar nu poti ajunge la 1 an sa se mai scoale noaptea in conditiile in care incepi serviciul. multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari