Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Servetelele umede

Ce tip de servetele umede folositi( daca folositi)?
    Cine prefera spalatul local dupa fiecare no. 1 sau no. 2 al copilului?
    S-a vorbit atat despre ce tip de apa dam copilului, ce marca de pampers, ce fel de lapte, curios: despre servetelele umede nu am gasit un topic.
    Eu folosesc servetele umede la igiena copiilor, dar nu neaparat pentru zonele intime:)
    Le folosesc cu succes la parc ( asta cel mai des).
    Insa de cele mai multe ori aleg sa sterg papucii cu ele, parchetul, jucarii etc.
    Din proprie experienta( atunci cand am stat in spital) pot spune ca servetelele umede folosite pentru igiena intima( astea banale, nu am cumparat ceva sofisticat) nu mi-au creat cine stie ce confort, dar in conditiile date( fara conditii), si-au gasit eficienta.
    De obicei ii spal la fundic dupa ce " isi fac treaba' sau ii sterg pur si simplu cu hartie igienica.
    A, si nu de putine ori le folosesc ca servetele normale, uscate, pentru ca strumfii reusesc sa le scoata din ambalaj si le ascund:)

Floricica Nou Venita stasyana's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2010
    Postari in forum
    224
    Buna idee! Noi folosim de la Pampers, Hipp si Penaten. Ca si tine, nu le folosesc doar pt fundulet ci si la masa (cele sensitive), si desigur la sters praful in camera fetelor, jucarii, s.a.m.d.
    Un sfat in alegerea potrivita a servetelelor umede ar fi sa le incercati intai pe propria piele, si ma refer la zonele intime, in cazul in care "pishca" sau apar alte manifestari neplacute nu le folositi la bebe. Mai ieftin e cu apa si un servetel/hartie igienica mai fina.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Noi folosim de la chicco sunt cele mai bune

lorito
    Guest
    Mie mi-au placut cele de la Huggies si Nivea. Sunt grosute si miros frumos. De exemplu-nu suport mirosul servetelelor de la Pampers( cele cu verde si albastru, cele sensitive sunt ok, alea albe).
    Mai e o treaba: la fecioras am folosit mai des servetelele decat la fetita. Cu fetele totul e mai complicat:)

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Servetele umede am folosit la fetita...( ma refer la zona intima) fara probleme..doar cu cele de Jonson baby am avut probleme..
    la baietel nu am folosit decat foarte putin...se irita.si am hotarat sa il spal (doar cand am fost plecati am folosit servetele)ne avand cum sa il spal
    de cand il spal nici probleme cu iritatia nu am mai avut..
    am avut si eu de la pampers..nu-mi plac cum miros..am gasit mai ieftine..le folosesc pt nasuc..pt igiena mainilor cand mergem in parc

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Eu folosesc servetelele umede doar daca suntem plecati, si nu am acces la apa curenta. In rest folosesc servetele de hartie uscate, spciale pt bebe, care nu sunt decolorate, si apa calduta. Nu il spal de fiecare data cand ii schib scutecelul in cazul in care e doar PIPI in el. Incerc sa evit chimicalele...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Folosesc de la Pampers senzitiv.Sunt bune mai ales in deplasare, in parc, dar si acasa.Am folosit si eu cand am fost internata cu Rares.Cine le-a inventat a facut o treaba f buna.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    eu folosesc cele care au marca 1 carrefour si sunt mulumita de elem si foarte accesibile 3 lei buc

lorito
    Guest
    Am cumparat si eu marca Carrefour si marca Real. Sunt foarte subtiri si foarte...ude, dar pe criza merg si astea:)

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Lorito sunt unele parca baby care..eu sunt foarte multumita de ele..si nu sunt foarte scumpe
    nu se usuca foarte repede daca uit pachetul deschis

lorito
    Guest
    De Baby Care nu am auzit:(...a, ba da, sunt cu albastru sau cu portocaliu, nu?
    Pana in 3 ron....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari