Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Scutecele Pufies

eu una nu am mai auzit de aceasta marca de scutece pina acum 1-2 luni. a folosit careva la copilas Pufies? care va sunt parerile? vizavi de pret, nu mi se par chiar ieftine. voi ce credeti?

lorito
    Guest
    la pret sunt la fel ca scutecele pampers,cel putin eu asa am vazut
    deci nu are rost sa probez altceva din moment ce copilul meu se simte deja bine,nu se irita...si nu as face nici economie

mada_lyna
    Guest
    nu e vb de economie. mie una pampers-ii nu mi se par grozavi.eu folosesc Baby Love(DM) .doar asta vara,cand era f cald, am folosit pampers ca sunt mai subtiri . dar peste noapte trebuia sa il schimb,adica sa il trezesc,pt ca se uda ,nu absorb cat ceilalti.

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Am folosit la fik-mea ...nu sunt bune, cel putin eu nu am fost multumita, sunt mai mari decat pampers adica mai groase, ceva gen happy si cand fik-mea doarme pe burta MEREU i iese pipi si se uda pe hainutze.

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    da asa este si noi am luat de cateva zile pufies ca sa vedem cum e
    peste noapte se uda bebe nu tin asa bine dar ziua sunt buni k sunt mai inalti decat pampers,noi de pampers nu suntem multumiti tot asa sunt mai scurti si se uda cu ei si iese si din gelul ala din interior:P.momentan avem pufies dar ne schimbam mai des atata tot si dimineata nul lasam mai mult de 6 sau 7 cand se trezeste il si schimbam.

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    am folosit anul trecut in primavara cand la noi pe piata nici nu erau aparute,le luam de la metro din bulgaria si am fost foarte multumita de ele,erau mai accesibile la pret decat pampers.
    de iesit pipi din scutec noaptea iese si la pampers.dimineata cand ii dau laptele lui eric trb sa ii schimb si scutecul ca este plin si risc sa se ude cand doarme pe burta,desi noaptea nu bea lichide,au fost nopti cand la 6 se foia ca era ud,pipi iesise si era fleasca

lorito
    Guest
    eu am folosit 3,4 marci de scutece de unica folosinta
    nu mi s-a intamplat sa curga pe langa
    am 2 copii,folosesc scutece de 2,7 ani...nu am avut nicicand probleme
    daca l-am mai gasit pe baiat ud,l-am gasit din vina mea,ca il mai duceam noaptea la baie si nu ii puneam scutecul bn la loc

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    nici mie nu mi s-a intamplat sa se ude fata chiar niciodata nu am patito si o schimb dim cand se trezeste pe la 9 la somnul de pranz sau dupa si seara la culcare deci noi trecem ziua cu 3pampersiiiii si nu da pe rascoale.............chiar daca bea cam 1l de lichid/zi si nopate

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    eric bea foarte multe lichide si doarme mai toata noaptea pe burta,asa ca nu este nevoie sa curga pipi din scutec ca nu asta se intampla,ci daca este plin si el sta pe burta,preseaza scutecul si automat se uda pe body,pijama.uneori scutecul este ok dimineata cand bea lapticul,alterori este plin si trebuie schimbat k sa nu risc in urmatoarele 3 ore sa se ude

mada_lyna
    Guest
    eu de lla Baby love nu am patit niciodata sa se ude nici macar noaptea.in schimb de la Pampers da. nici nu pot sa ii strang f tare aricii caci l-ar durea burtica,ca o curea f stransa la brau. cred ca voi ramane la ei.in schimb ce mi se pare mai ciudat este ca au un material mai scortos un pic decat Pampers. banuiesc ca nu il deranjeaza pt ca nu a facut niciodata iritatie sau altceva de la ei.

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    asa am incercat noi pampersii aceia wickies tot asa f rigizi si bebe a facut iritatie la fundelus mititelul,problema noastra e ca mananca mult ceai noaptea si se uda pana dimineata nu mai stim ce pampers sa luam:(

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari