Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Scaun verde la bebelus

Dragi mamici fetita mea are 6 luni si de la 2 luni este alimentata cu lapte praf NAN.De cand a facut 6 luni am trecut la lapte Nan2.Dar ceea ce ma preocupa pe mine este ca ea are scaunul verde chiar si dupa ce am inceput diversificarea, adica de la 4 luni jumate.La inceput am zis ca e de la lapte, ca se stie ca Nan este inbogatit cu fier, dar acum ca am inceput diversificarea tot asa este.Este normal?in rest nu are nimic.I-am facut coprocultura si nu a iesit nimic.De cateva zile scaunul are un aspect branzos.parca ar avea branza in el.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161

Floricica Nou Venita rodika_anny's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2011
    Postari in forum
    5
    Pediatra mea mi-a spus ca, scaunul verde apare frecvent la copii tinuti in fundulet prea mult si a caror coloana nu este inca pregatitia pentru a se sustine greutatea! Am patit si eu asta pe la vreo 6 luni si de cum am corectat asta nu s-a mai intamplat!pup

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de rodika_anny Vezi mesajul
    Pediatra mea mi-a spus ca, scaunul verde apare frecvent la copii tinuti in fundulet prea mult si a caror coloana nu este inca pregatitia pentru a se sustine greutatea! Am patit si eu asta pe la vreo 6 luni si de cum am corectat asta nu s-a mai intamplat!pup
    ti-a dat si o explicatie stiintifica pentru o asemenea afirmatie???

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    ce treaba are scaunul cu pozitia bebelusului?nici eu nu vad legatura...

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de erendis Vezi mesajul
    ce treaba are scaunul cu pozitia bebelusului?nici eu nu vad legatura...
    ei, are! :))))))))))))) de aia am intrebat si eu de explicatia stiintifica. eu cand merg la medic si scoate cate o chestie careia nu ii vad logica, intreb, vreau detalii... mi s-a intamplat sa gasesc si din aia care nu au explicatie...dar nici piciorul in cabinetul respectiv nu l-am mai pus, mai ales fiind vorba de copil... (incerca unul, cand avea fata vreo 5 luni, sa-mi spuna ca a facut urticarie de la laptele praf sau de la ibuprofen, in conditiile in care era alimentata natural si ibuprofen i am dat prima data la 7 luni si ii spusesem asta... am descoperit singura ca facuse de la o lenjerie de patut care nu era bumbac 100% :))) )

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    da...asa sunt medicii pe la noi, dau drumul la gura numai ca sa nu taca, problema e ca la mine in oras nu sunt decat 2 medici pediatri...unul care la orice stranut da augumentin si celalal care la constipatie mi-a recomandat la fac laptele mai lung...am ales pe cel mai putin rau...cum nu avem masina nu putem merge de fiecare data cu bebe intr-un oras mai mare....scuze mihaono ca am deviat de la subiect

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    nu e nici o problema.....asa e si la noi in oras...doctorii astia au idei de te doare mintea.noroc ca pana acum nu am avut probleme cu ea decat din astea minore.dar cred ca scaunul e in regula asa, atata timp cat este vesela, papa si gangureste toata ziua.o sa vad cu timpul ce va fi

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    normal...si eu ma alarmez din orice, noroc ca ii sotul langa mine sa ma mai potoleasca...ce sa facem asa e la primul copil...invatam...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari