Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pufulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    6
    buna am un baietel de 3 luni si de vreo 2 saptamani imi saliveaza in continuu. Sincer nu stiu ce sa ma mai fac. Il schimb si de 4-5 ori pe zi de hainute.

Floricica Nou Venita coryna1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    15
    Pune-i bavetica. Iti va fi mult mai usor.

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    poate-i creste vreun dintisor..al meu la 3 luni avea 1 dinte...si ce mai musca cu el:))

Floricica Nou Venita ramari's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2008
    Postari in forum
    37
    Buna.Fetita mea are aproape 6 luni si de cateva saptamai saliveaza in continuu.De cateva zile are pe limba ,cred o ciuperca dar nu e de culoare obisnuita ci e neagra.S a mai confruntat cineva cu aceasta problema?
    Mentionez ca de cateva saptamania luat antibiotic(augumentin)Acum dam cu glicerina boraxata.

Floricica Nou Venita lusi79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    27
    Salivarea excesiva este asociata cu aparitia dintilor, insa primul dinte poate aparea in 2-3 luni de la aparitia salivatiei

Floricica Nou Venita dumitrescunata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2010
    Postari in forum
    7
    BUNA ramari!!!Am o prietena foare buna care lucreaza de 20 ani in pediatrie,mi-a spus ca antibioticul de la o varsta frageda poate provoca copilului rahitism si am o alta prietena care a avut fetita bolnava de rahitism dar forma de inceput rezultata de la foarte mult antibiotic recomandat de un medic pediatru de la un spital! Parerea mea e sa nu ii dai antibiotic de cat numai daca este neaparat nevoie!! Salivarea poate fi si din cauza ciupercii din gurita,iar glicerina boraxata este foarte buna,dar mai buna cica ar fi glicerina cu stamicina! Inmoaie un pansament steril in glicerina si sterge usor limbuta fetitei apoi da-i cu degetul in toata gurita,pe cerul gurii,pe gingii. un alt motiv ar fi si cresterea dintisorilor pentru ca de la 6 luni deja incep sa apara!! Va pup si sanatate multa!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari