Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bebelinagargarita's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    7
    Gargarita mea are 6 luni. Diversificarea am inceput-o la 5 luni pt ca nu a fost alaptata. A primit foarte bine orice aliment nou insa cand vine vorba sa pape cu lingurita e dezastru. Nu deschide gura, urla si nu vrea sa mamance insa cum vede biberonul il apuca bine si rasufla usurtata si papa tot. A mai patit cineva asa? Pediatra zice sa avem rabdare insa o tine asa de o luna, nu pot sa ii dau mare lucuru prin biberon...

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    buna.primul lucru ce te intreb e ce fel de lingurita ai folosit?
    pt diversificare e recomandata cea de silicon,apoi cele de plastic,apoi cele cu maner de plastic si cu partea de sus din inox,iar mai apoi cele uzuale(folosite si de noi adultii).
    toate le gasesti in farmacii,exceptand ultimele :)

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    in rest....rabdare dar si perseverenta ca altfel nu vei reusi sa o faci sa manance cu lingurita.

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Si noi am patit la fel, cam o luna si ceva cu aceeasi lingurita. Dar nu l-am fortat deloc, pana intr-o zi cand a acceptat si gata... acum mananca en gros. In nici un caz sa nu fortezi, nu ajuta la nimic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari