Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Protectie delicata si ingrijire de la NIVEA Baby

Dragile noastre mamici,

Cu toate stim cat de importanta este ingrijirea pielii bebelusului, cat de sensibila si delicata este aceasta si ca trebuie sa fim foarte atente atunci cand alegem produsele pe care le folosim la baita sau in ceea ce priveste ingrijirea funduletului. De aceea am oferit catorva mamici din comunitatea noastra oportunitatea de a testa produsele de ingrijire Nivea Baby:

Am deschis acest topic pentru a le permite mamicilor ce au testat produsele NIVEA Baby sa impartaseasca din experienta pe care au avut-o si altor mamici de pe forum.

Asteptam cu interes parerea mamicilor care au testat produsele!

teodoraioana
    Guest
    Hello :-)

Noi am testat produsele,ne-au placut iar acum sa va spun despre fiecare in parte.

Lotiunea de spalare am folosit-o in fiecare zi minim de 2 ori (baita, spalat fundic), lasa pielea fina ca si cum l-as fi dat cu crema (dar uscat nu ramane uleios), mirosul mie personal nu prea imi place ( de cand eram gravida mi s-au schimbat preferintele si multe mirosuri ce imi placeau acuma nu le pot suporta..), deci ceea ce conteaza e ca se potriveste foarte bine cu pielea bebelusului meu si ne place rezultatul dupa spalare :-), inclusiv parutul ramane catifelat si fin.

Crema de fundulet este foarte buna. Are oxid de zinc ceea ce face diferenta intre creme. Are un miros discret, textura fina (desi pe la jumatatea cremei am gasit niste zgrabunte care ramaneau pe piele, probabil nu a fost amestecata bine), am folosit-o in fiecare zi la fiecare schimbare a scutecului, pielea ramane putin uleioasa cand stergi crema dar datorita oxidului de zinc nu se irita. Sunt multumita de crema.

Servetelele Toddies- le adooooor!!!!!♡ (scuze dar trebuia sa o spun) miros incredibil de bine, imi place materialul din care sunt facute, e super faptul ca le poti arunca in wc (am mai avut accidente cand de oboseala am aruncat alte servetele umede in wc fara sa realizez si am infundat wc:-D), curata foarte bine si pachetul e foarte practic,nu ramane desfacut dupa un timp (la unele servetele dupa un timp nu se mai inchid ca nu mai prinde lipiciu ala:-) )marimea pachetului e perfecta pt ca nu ocupa mult spatiu si sunt usor de luat peste tot in orice geanta. Felicitari!!!♡

Floricica Debutanta claudia1401's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2014
    Postari in forum
    967
    Saluty si de la noi, mamici!

Am probat si noi podusele de la Nivea baby si am fost super incantate :)

Lotiunea de spalare din cap pana in picioare, pe langa ca e foarte practica, e si minunata. Mie imi place ca nu e tare parfumata (de obicei produsele de bebe au parfum ca si pt adulti si stim toate ca nu e ok pt pielea lor delicata), dar spala foarte bine si lasa parul moale si pielea fina.

Crema de fund e cea mai buna din cate am folosit pana acum. E densa dar fina si isi face treaba la fix :) uneori si dupa spalare ramane catifelata pe fund mandra. Si nici nu e nevoie sa pui cantiate mare.

Servetele umede le ador si eu, Teo! Imi place ca is delicate, dar nu subtiri, iar imprimeul lor mereu o fac atenta pe mamaruta mea.

Recomandam si noi produsele Nivea baby!
    Si ca sa vedeti ce incantate am fost, sper ca am reusit sa pun si poza :)
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita xgabitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2015
    Postari in forum
    1
    Salutare! Am primit și noi produsele la testat, dar deja folosim de ceva timp produse nivea.
    Lotiunea de spalare am folosit-o in fiecare zi, cam o data. Folosim de când era bebeluș, textura și mirosul mi-au plăcut mereu. Îmi place ca rămâne pielea normala, nu grasa, nu uscata. Noua ne-a mers foarte bine și o sa tot folosim.

Crema de fundulet este foarte buna, deși nu o folosesc zilnic. E destul de grasa și se întinde greu, o păstrez pentru când e mai iritata. la 16 luni deja nu prea mai folosim asa multă crema. Am folosit-o de curioasa când a avut funduletul puțin rosu și de seara pana dimineață s-a rezolvat.

Servetelele Toddies- și astea mi-au plăcut. Încercam folosim.cat mai rar, dar astea chiar mi-au plăcut. Miros tare bine, poate puțin cam puternic la inceput, dar frumos. Textura e fina și uau, cât se întind! Capacul cred ca e singurul de pana acum care chiar se închide și când termini Servetelele din pachet... Și nu lasă "zeama". Urăsc chestia asta, atunci când sunt pe sfârșite și în pachet rămâne o zeama parfumată scursa din servetele. Cah! Deci și astea sunt super!
    Mulțumim pentru produse!

Floricica Nou Venita mamy87's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2014
    Postari in forum
    101
    buna, si noi ne aflam printre cei care testeaza aceste produse si va multumimLotiunea de spalare, o folosim,lasa pielea catifelata,parul moale si are un miros placut
    Crema de fundulet, este la fel de eficienta,era putin iritata,am dat-o cu aceasta crema si a fost compatibila cu pielea lui bebe
    Servetelele, nu mai zic ce piele catifelata lasa si au un miros placut, hidrateaza bine, deci in mare suntem multumite de nivea, oricum,foloseam si inainte aceasta firma.
    stiati ca, crema Nivea exista din 1911? 102 ani nu sunt de ici de colo...
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita AndreeaBadea's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2015
    Postari in forum
    2
    Buna mamici!Trebuie sa recunosc ca servetelele sunt preferatele mele. Pachetul e practic ca dimensiuni, l-am luat cu noi in rucsacelul de "deplasare" pentru ca incape la fix. Folosim rar servetele umede, mai ales cand nu suntem acasa, si cele de la Nivea ni se potrivesc cel mai bine - sunt parfumate dar nu exagerat, sunt placute la textura si cum zicea si o alta mamica nu sunt mega-imbibate - ceea ce si mie mi se pare cah :))

Crema pentru fundulet iarasi o folosim doar in cazuri extreme, la vreo iritatie. Am folosit-o o data de cand am primit produsele si pot sa spun ca rezultatele sunt similare cu ale altor creme muuult mai scumpe pe care noi le foloseam in cazuri de genul.

Lotiunea de spalare e minunata, o folosim zilnic, pielea bebeusului e fina. Noi avem un istoric de dermatita atopica si am folosit cu oarecare emotie lotiunea, insa rezultatele sunt multumitoare.

Multumim mult ca ne-ati ales sa testam aceste produse!
    Andreea si bebe Petru

Floricica Nou Venita RoxaLee's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2010
    Postari in forum
    47
    Am folosit lotiunea de spalare in fiecare zi, mai ales acum ca am fost plecati la mare, dupa ce statea cateva ore bune in piscina, imi era super usor sa o spal repede in camera cu aceeasi lotiune, si pe corp, si pe par (cu o cantitate mica de lotiune). Pielea ramane catifelata si hidratata.
    Mirosul imi place mult, nici nu avea cum sa nu imi placa, atat timp cat mereu mi-a placut mirosul tuturor cremelor de la Nivea. :D

Cu crema pentru fundulet am dat-o rar, poate si pentru ca e atat de buna incat vreo 3-4 zile de folosire, pielea nu se mai inroseste. Imi place si textura ei, si mirosul.

Dupa servetelele umede Toddies sunt innebunita. :D Curata bine, miros placut, le putem folosi la orice si oriunde, iar pielea ramane curata si nu se irita.

Le recomand pe toate trei!

Floricica Nou Venita ElizaBunny2's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.07.2015
    Postari in forum
    3

Dupa testarea celor 3 produse Nivea

Buna, mamici!

Am testat si noi cele trei produse, si iata cu ce impresii am ramas:
    Lotiunea de spalare am folosit-o zilnic, si vom continua sa o folosim, deoarece parfumul este moderat (abilitatea de “supermiros”, prezenta de altfel la toate mamicile, nu a detectat nimic agresiv sau deranjant), lasa pielea igienizata si catifelata. Ca un punct in plus, mi-a placut ca nu produce multa spuma, adica isi respecta titlul de “mild”. Anumite lotiuni, desi folosesc putina cantitate, fac lucrul acesta, si clatirea se prelungeste, bebe se plictiseste etc.

Crema pentru fundulet, ce-i drept, am folosit-o de maxim doua ori in doua saptamani. Nu obisnuiesc sa folosesc tipul asta de crema decat daca este nevoie. Iar, cand a fost nevoie, mi s-a parut cam densa, grasa si destul de greu de intins pana a intrat bine in piele. Insa, o data aplicata, parerea mea e ca isi face treaba bine. Iritatia s-a calmat, pielea si-a recastigat aspectul sanatos. Ca miros, iarasi este ok.

Servetelele umede Toddies, insa nu prea m-au convins. In general, folosesc servetele umede doar cand nu am o sursa de apa calda prin preajma. Atunci vad eu utilitatea acestor servetele, al caror caracter variaza de la “ud” la “umed”. Referitor la Toddies, ca parfum sunt ok, ca putere de curatare se poate si mai bine, dar ceea ce nu m-a satisfacut este marimea efectiva a unui servetel, si textura. Din cauza materialului folosit, cand sunt manipulate, se intind si se subtiaza, si daca e ceva mai consistent de curatat, nu prea ai sorti de izbanda rapid. Trebuie sa folosesc multe ca sa asigur perimetrul. Iar, desenele imprimate n-au contat asa mult in ecuatie, ca treaba servetelelor nu este sa fie privite, ci sa fie eficiente in curatare.
    Modificata de ElizaBunny2; 16.07.2015 la 10:13:20.

Floricica Debutanta ionelavioleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2014
    Postari in forum
    704
    Crema pentru fundulet- cea mai buna crema din comerț pe care am folosit o, păcat ca nu am știut de ea pana acum. Sunt foarte mulțumită de ea, fetița fiind predispusa la iritații. Cu siguranță o voi cumpăra!Șervețelele sunt ok, dar mi se par subțiri în comparație cu cele p e care le folosesc de obicei. Sunt atractive ca design și forma este perfecta pentru călătorii.
    Loțiunea pentru spălare are un miros foarte plăcut și este foarte buna, curata bine. Raportul calitate preț este foarte bun.

Mulțumim Nivea!

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Buna ziua!

Am testat si noi produsele Nivea Baby si am fost foarte multumiti.
    Lotiunea de spalare din cap pana in picioare Nivea Baby Mild este una foarte "prietenoasa" cu pielea delicata a bebelusului putand fi folosita de mai multe ori pe zi atat pentru baitele locale (il spal pe bebe de mai multe ori pe zi la fundulet si la gatut unde se mai si irita) cat si pentru baita de seara. Lasa pe pielea bebelusului un miros placut si discret.

Am folosit crema hidratanta pentru fundulet Nivea Baby Bottom Ointment atat ziua, cat si dupa baita de seara.Se intinde mai greu, dar este eficienta, calmeaza iritatia si ajuta la vindecare. La inceput am folosit-o cu retinere caci mi-a fost teama sa le schimb pe cele luate de la farmacie, insa pe parcurs am fost multumita de rezultat si am folosit-o de fiecare data.

Ma declar si eu fana servetelelor umede Nivea Baby Toddies. Eu folosesc servetele umede pentru curatat funduletul chiar daca il si spal dupa aceea. Curata foarte bine si au un miros foarte frumos. Imi place ca pot fi aruncate in toaleta dupa folosire. Le voi folosi, cu siguranta, in continuare.

Multumim pentru ocazia de testa produsele.
    Modificata de luss; 16.07.2015 la 16:12:27.

Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.950
    Salutare!!!Cu sinceritate va spun ca am fugit intotdeauna de produsele Nivea pentru copii.Am zis sa incerc si de aceea nu v-am refuzat.Am ramas placut surprinsa de cat de bune au fost toate.Lotiunea ptr spalat este extraordinara,lasa parul fin si pielea catifelata.Crema ptr fundulet,am avut puuutina iritatie si culmea a disparut la urmatorul scutec schimbat,iar servetelele le-am avut peste tot cu noi,la schimbat scutec,dupa masa,la joaca.Clar o sa le folosesc si de acum inainte.Multumesc Copilu.ro,multumesc Nivea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari