Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    ce produse folositi pt bebelusii dvs?folositi aceleasi prodse de la nstere , a-ti schimbat produsele? folositi produse naturale....etc

Floricica Avansata onutel07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2008
    Postari in forum
    1.913
    buna!
    acum folosim produsele de la mustela pt baita - lotiune pt spalat si lotiune pt corp(nu folosesc ulei pt ca se irita!) si servetele de la nivea-acum soft&care iar la inceput sensitive. la inceput am folosit pt baitza produsele nivea si am fost multumita dar cele de la mustela sunt muuuuuult mai bune!!! si chiar daca sunt mai scumpe imi ajunge mai mult un tub de lotiune de baie-cam de 2 ori cat unul nivea! deci la un calcul simplu... si oricum as da oricat pt puiul meu! stiu ca nu-mi iau mie si-i iau printesei! in rest mai folosesc bepanthen de fiecare data cand o schimb si cam atat!
    mai astept si eu idei si sugestii!

Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    sunt curioasa de ce ne vor spune mamicile care folosesc produse naturale , gen uleiul de masline pt masaj!

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Micuta mea a avut probleme cu pielea de la 2 saptamani dupa nastere...initial foloseam Johnson`s ulei cu aloe vera. Cand am vazut ca se usuca rau pielea si ca se umple de bubite rosii am trecut pe ulei de masline fiert in bain-marie, dar nici o sfaraiala...Apoi am incercat laptele de corp de la Bubchen, dar tot degeaba...Am revenit la uleiul Johnson`s dar i-l dadeam pe pilea umezita,de fiecare data cand ii schimbam scutecul si pe tot corpul,caci observasem ca nu erau probleme in zona scutecului.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Iar iritatiile de scutec le rezolvam tot cu uleiul acela plus unguent de galbenele...
    Sampon folosim tot de la Johnson`s..

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    eu folosesc produse sano sunt multumita de ele

Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    cei de la sano au produse si pt bebelusi?
    eu folosesc produsele sano pt casa si sunt f multumita de ele ! noi folosim pt bebe gama chicco sunt f bune !

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    da au si de bb sampon , ulei de corp e super bun,servetele umede,balsam haine care e foarte fain special pt bb,acuma astea imi vin in minte intra si pe net si ii gasesti

nicole13
    Guest
    la inceput am folosit sanosan toata gama si bephantene pt fundulet(este super, super buna)! servetele si scutece de la pampers.
    dupa un an am trecut la nivea de care sunt f. multumita! am incerct sa folosesc aceeasi gama deodata pt a nu vea surprize dar nu am avut niciun fel de pb pana acum.
    mai folosesc bepanthene ocazional cnd bebe se irita .

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Ulei de masline pt masaj..mai ales ca avem niste cojite in cap.
    Iar restul de la Mother care...f faine...am mai incercat in Ro Johsons, dar am revenit la Mother care...f faine...tot servetele, sampon, lotiune, ulei, pudra.

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Noi folosim ulei de baie, solutie de pus in baita in caz de raceala si esenta pura de lavanda toate naturale facute aici in laboratorul farmaciei de care ma servesc mereu.Din aceeasi gama mai folosim si lapte de corp si sampon pentru par si corp si spuma pe baza de apa termala (nu mai stiu cum se cheama sunt in birou si nu pot sa ma uit sa vad cum se cheama). Pentru fundulet pana acum am avut Talc lichid de la Avent, dar acum nu-l mai gasesc nicaieri (cica nu-l mai fabrica) si in aceeasi farmacie mi-au dat o alta crema naturala care se aseamana cu acel talc de la Avent si vad ca e foarte buna si sunt multumita de toate aceste produse.
    Servetele umede ni folosim numai cand suntem afara, ca in casa ne spalam mereu la chiuveta, si atunci folosim diverse nu avem o marca preferita.(Bineinteles sa fie pentru bebelusi)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari