Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Plansul bebelusului

dragi mamici fetita mea face peste 2 zile 5 luni.a crescut mare si frumoasa, numai ca de cateva zile nu stiu de ce dar cand plange, nu mai plange ci tipa din gat f tare.si nu numai asta, ca de plans nu prea o las sa planga dar se intoarce pe burta si incepe sa tipe, daca ia o jucarie in manuta tipa.cum o iau in brate nu mai are nimic.este ceva normal acum?isi formeaza vocea sau cum?mi-e frica sa nu raguseasca ca tipa din gat.vom trece de asta sau e criza de personalitate?

mada_lyna
    Guest
    pai vrea s-o iei in brate, s=a smecherit, ce crezi??? stii cum speculeaza piticii astia ??uau.... sunt niste hotomani, sau fotzomani,cum zice fi-miu.:))))))

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    dar cateodata si in brate la mine face tot asa.cred ca ii place cand tipa

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Noi si acum avem episoade de tipat,cred ca vrea doar sa atraga atentia sau a descoperit un lucru nou si il testeaza

Floricica Avansata gabriella07's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2011
    Postari in forum
    2.006
    Citat Postat de mihaono Vezi mesajul
    dragi mamici fetita mea face peste 2 zile 5 luni.a crescut mare si frumoasa, numai ca de cateva zile nu stiu de ce dar cand plange, nu mai plange ci tipa din gat f tare.si nu numai asta, ca de plans nu prea o las sa planga dar se intoarce pe burta si incepe sa tipe, daca ia o jucarie in manuta tipa.cum o iau in brate nu mai are nimic.este ceva normal acum?isi formeaza vocea sau cum?mi-e frica sa nu raguseasca ca tipa din gat.vom trece de asta sau e criza de personalitate?
    eu zic sa stai linistita si fetita mea face la fel,mai ales daca nu ii dau atentie cand vrea ea,ea face 5 luni peste o sapt,si face asa de pe la vreo 3 luni,decand si-a descoperit vocea,vrea sa atraga atentia si ea cumva,cel putin la noi asa ii

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    la mine pe 14 face 5 luni si faza asta cu tipatul la noi a inceput de o saptamana.ce e drept ca atunci cand nu o bag in seama, cand plec la bucatarie incepe tipatul.dar cum rezolvati problema?o lasati asa sa tipe?ca ma gandesc sa nu fie si hotomana si sa vrea tot timpul atentie si san ajung sa nu pot iesi din camera de tipatul ei.mi-e frica ca raguseste.dar cred ca am sa o mai las sa tipe si rezolvam raguseala cu ceiuc cald:)

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Stai linistita ca nu se intampla nimic...ea intr-un fel incerca sa-ti testeze reactia,daca tu ii vei accorda atentie atunci s-ar putea sa ai o probl ca te va "santaja" non-stop cu punctul tau sensibil....eu una asa ii fac lu' hotomanul meu il las in pace si vad ca merge pt ca se potoleste...

Floricica Avansata gabriella07's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2011
    Postari in forum
    2.006
    Citat Postat de mihaono Vezi mesajul
    la mine pe 14 face 5 luni si faza asta cu tipatul la noi a inceput de o saptamana.ce e drept ca atunci cand nu o bag in seama, cand plec la bucatarie incepe tipatul.dar cum rezolvati problema?o lasati asa sa tipe?ca ma gandesc sa nu fie si hotomana si sa vrea tot timpul atentie si san ajung sa nu pot iesi din camera de tipatul ei.mi-e frica ca raguseste.dar cred ca am sa o mai las sa tipe si rezolvam raguseala cu ceiuc cald:)
    eu o las asa ,cateodata,ca ii mai zic uneori,mami nu ii voie,si ea mai tare tipa atunci,asa ca nu o bag inseama si se abtine singura,sau ii dau suzeta,si gata balciul:))))

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    asa mi-e frica si mie sa nu imi prinda punctul sensibil.cat sunt de smecheri chiar de mici, apoi cand vor mai creste va dati seama ce va face?sper sa am taria si rabdarea sa o mai las sa tipe, sa planga ca de nu o sa umblu cu ea prin casa legata de mine

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari