Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Pielea bebelusului este uscata

Mamici, fetita mea de 6 luni jumatate are pielea din jurul guritei uscata.de fapt pielea de pe obrajorii ei si nu stiu de ce.sa fie oare de la suzeta?si de la faptul ca mai baga manuta in gurita si ii curge saliva?incep dintisorii de acum si de asta sta cu mana in gurita.cu ce sa o dau?am incercat cu ulei de masline fiert...mai aveti ceva solutii?

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    nu o da cu ulei excesiv ca uleiul inchide porii si nu lasa pielea sa respire. da-o cu orice crema pentru bebelushi. in general sunt si pentru corp si pentru fata. si a mea avea pielea uscata si am dat-o cu atoderm de la bioderma (lapte) la sfatul medicului. stai linistita ca nu e de la suzeta. e posibil sa fie de la manute si de la saliva excesiva dar cu crema se rezolva. multa sanatate!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    ai facut bine cu uleiul de masline, dar nu se fierbe. e vorba de ulei de masline extra virgin si se foloseste asa cum e sau putin incalzit. este o sursa fantastica de vitamina A, ceea ce ii ofera calitati regenerative, dar cu conditia sa nu fie tratat termic si in niciun caz expus la microunde. nu se foloseste alt tip de ulei de masline decat cel presat la rece (comercializat sub denumirea de extra virgin). probabil, cum a spus si Simona, este de la saliva excesiva si nu e mare lucru, dar iti inteleg ingrijorarea. plus ca o piele uscata este mai supusa agresiunii factorilor de mediu decat cea normala.

mada_lyna
    Guest
    poate sa i se usuce pielea de pe fata si datorita frigului. ei au pielea sensibila . stiu ca produsele avene sunt ff bune, insa nu stiu ce produse poti folosi si pt bebe,dar dak te uiti pe net la prospect, sau intrebi farmacistul ,sigur vei gasi ceva f bun pt asa ceva.

mada_lyna
    Guest
    cand scoti bebele afara ,o poti da putin pe fata cu crema

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari