Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Periuta de dinti pentru copii, Oral B sau Colgate?

Periajul dintilor la copii ar trebui sa inceapa o data cu aparitia primilor dintisori pentru a oferi o protectie adecvata. Atunci vine si alegrea tipului de periuta de dinti pentru cei mici. Am vazut ca exista atat de la Oral B cat si de la Colgate periute de dinti special concepute pentru diverse etape de varsta incepand cu 0 luni.

Noi am cumparat prima periuta de dinti de la Oral B, am ales-o pentru ca ne-a placut cum era colorata si avea cauciuc pe cealalta parte. Edi o foloseste la "molfait" pentru ca nu ne lasa sa il spalam pe dinti. Sincer nu vad diferente semnificative intre cele 2 periute de dinti.

Voi ce priuta de dinti ati ales si de ce?

cristina elena
    Guest
    Eu am la Cristi periuta OralB si la Patri Colgate. Nici eu nu vad diferente intre cele doua modele, le schimbam periodic, cam la 5-6 luni si le aleg ei dupa preferinte. Eu doar urmaresc sa fie pentru varsta lor, imi plac ca sunt in functie de varsta.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Periutele de dinti de la Colgate, (smiles, de la 2-6 ani) si pasta de la Oral B.

lorito
    Guest
    noi folosim periute si paste de dinti de la aquafresh...
    de ce?...pe astea le-am observat primele

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu folosesc nenedent baby..pasta si periuta degetar...dar noi suntem mici...avem un an si 4 luni si doar 4 dintzisori. Recunosc ca nu prea i place la periat...trebuie sa o pacalesc...de asta nici nu ii perii dintii in fiecare seara, o data la 2 seri iar ziua cand imi aduc aminte sau cand e ea bine dispusa...eu am avut probleme cu dintii si de aceea tin mortis sa o spal...sotul meu nu are nici o carie si el nu stie ce inseamna durere de masele si uneori ma cearta ca zice ca stresez copilul cu periuta...dar eu nu ma las;)))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari