Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

Parerile mamicilor din comunitatea Copilul.ro despre produsele Nivea Baby, gama Pure&Sensitive

Cateva dintre mamicile din comunitatea Copilul.ro au incercat produsele Nivea Baby din gama Pure&Sensitive. Am deschis acest topic pentru a le permite acestora sa impartaseasca din experienta pe care au avut-o cu aceste produse si cu alte mamici de pe forum.

Asteptam cu interes parerea mamicilor care au testat!

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Salutare mamici!Cred ca am descoperit un nou sapunel pentru baieteii mei, si anume lotiunea de spalat de la Nivea Baby. Imi place foarte mult cum miroase si e foarte delicata. De asemnea cremele si servetelele sunt foarte bune, le folosim cu placere. Laptele de corp il foloseste si baietelul meu mai mare, il fac pe corp dupa ce se zbenguie la soare si dupa ce face baie in bazin. In curand va merge la inot si vom folosi aceasta lotiune dupa ce iesim din bazin, ca sa hidratam pielea...

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Buna! Am folosit si eu cu mare drag produsele Nivea, mai ales ca e un brand renumit. Lotiunea de spalat e foarte buna, cremele le folosesc si eu si Sanziana :), pe ea o mai dau dupa baie cu laptele de corp. Servetele au un miros delicat si nu sunt din acelea care lasa mainile ude, eu mai mult am folosit de la Pampers cand era Sanziana mica, dar sunt foarte bine si astea.

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Buna ziua doamnelor!!
    Eu ca de obicei,am ramas placut surprinsa de calitatea si efectul acestor produse minunate de la Nivea!
    Lotiunea de baita am folosit-o pentru prima data,insa pot sa spun ca este absolut uimitoare.Dupa utilizare ,pielea micutului micutului este vizibil mai finuta,iar parfumul este subtil si incantator :).
    Hmmm, iar crema si lapticul de corp,nici nu ma asteptam sa fie altfel ,decat nemaipomenite!!In urma masajului ,pielea ramane catifelata si frumos hidratata,fetitele mele le adora pur si simplu!!Crema intensiv hidratanta o folosim foarte des si pt coate,genunchi,micuta mea fiind foarte activa,se accidenteaza destul de des,iar pielea se aspreste,asa ca rezolvam problema cu aceasta minunata crema...
    Servetelele le stiam de ceva vreme :) ,le-am mai utilizat si pot sa spun ca le recomand cu mare drag,mai ales bebelusilor cu pielea foarte sensibila .
    A mea mititica de 1 anisor si 4 luni,cum vede servetelele umede,se serveste singurica ,se sterge pe gatulet si fata ,apoi trece si la stersul papuselelor :))).Iar de creme nu mai zic,e fascinata..daca are vreo crema in raza vizuala,clar iasa cu scandal daca nu o las sa se serveasca si sa se cremuiasca nitel :)) !!
    In cele din urma,vreau sa recomand cu mare drag si incredere aceste produse de la Nivea,intrucat ,sunt cu siguranta calitativ peste multe alte produse din alte brand-uri,destinate bebelusilor...cu siguranta veti fi foarte multumite de rezultate...Cert e ca,noi le vom folosi in continuare cu mare drag si incredere si bineinteles le-am recomandat si prietenelor noastre :) !!
    Multumim copilul.ro si Nivea pt ca ne-ati dat ocazia sa ne rasfatam cu asemenea produse!!!
    O zi frumoasa tuturor!!!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Am fost una dintre norocoasele care au testat noua gama de la Nivea Baby:)
    Pentru inceput, pot spune ca, in viziunea mea, produsele pentru bebelusi trebuie sa fie exact ca produsele gamei Pure&Sensitive - fara parabeni, coloranti sau alte "minunatii" care pot dauna pielii sensibile a micutilor.
    Servetelele umede mi-au placut tare mult pentru ca nu sunt foarte imbibate cu lotiune de curatare, pot fi folosite si pentru alte regiuni ale corpului, nu doar pentru fundulet, si, foarte important pentru mine - pachetul se inchide etans de fiecare data.
    Lotiunea de spalat are o textura delicata, are formula fara lacrimi, si se clateste foarte repede, ceea e un punct forte - Teodora se jeleste de mama focului cand ma pregatesc sa o scot din cadita, deci trebuie sa ma misc foarte repede, iar aceasta lotiune imi permite sa clatesc foarte rapid!
    Crema intensiva am folosit-o nu doar pentru zona funduletului, care stim cu toate cat de repede se irita, ci si pentru zonele in care pielea se irita de la transpiratie - zona cefei, a manutelor. A dat randament dupa prima aplicare, pielea a redevenit fina si hidratata.
    Laptele de corp este grozav atat pentru bebelusi, cat si pentru mamici! L-am incercat si pe pielea mea (uscata si sensibila) , si am ramas surprinsa placut de cat de repede se absoarbe , si cat de delicata ramane pielea dupa ce a fost masata cu acest lapte de corp:) Plus ca senzatia de hidratare ramane mult timp!

In concluzie, Nivea ne rasfata cu Pure&Sensitive si pentru asta ii multumim:)

Floricica Cu Vechime simonasal's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Buna ziua,

Am avut marea placere sa testez produsele Nivea Baby, gama Pure&Sensitive. Si eu am fost foarte multumita de produse! Lotiunea de dus curata eficient si lasa pielea catifelata si frumos parfumata, Crema intensiva este intradevar 'intens' hidratanta, servetele pot fi folosite pentru toate zonele corpului, iar lotiunea se absoarbe rapid si efectul este imediat.
    Imi place foarte mult felul in care miros produsele din gama Pure&Sensitive - ma duce cu gandul la copilarie!

Baietii mei, cum prind ocazia, fug in baie si se spala pe manute gelul de dus, isi dau cu crema ... ce mai, se rasfata!

Multumesc Nivea!

tabitha
    Guest
    Citat Postat de supermami Vezi mesajul
    Am fost una dintre norocoasele care au testat noua gama de la Nivea Baby:)
    Pentru inceput, pot spune ca, in viziunea mea, produsele pentru bebelusi trebuie sa fie exact ca produsele gamei Pure&Sensitive - fara parabeni, coloranti sau alte "minunatii" care pot dauna pielii sensibile a micutilor.
    Servetelele umede mi-au placut tare mult pentru ca nu sunt foarte imbibate cu lotiune de curatare, pot fi folosite si pentru alte regiuni ale corpului, nu doar pentru fundulet, si, foarte important pentru mine - pachetul se inchide etans de fiecare data.
    Lotiunea de spalat are o textura delicata, are formula fara lacrimi, si se clateste foarte repede, ceea e un punct forte - Teodora se jeleste de mama focului cand ma pregatesc sa o scot din cadita, deci trebuie sa ma misc foarte repede, iar aceasta lotiune imi permite sa clatesc foarte rapid!
    Crema intensiva am folosit-o nu doar pentru zona funduletului, care stim cu toate cat de repede se irita, ci si pentru zonele in care pielea se irita de la transpiratie - zona cefei, a manutelor. A dat randament dupa prima aplicare, pielea a redevenit fina si hidratata.
    Laptele de corp este grozav atat pentru bebelusi, cat si pentru mamici! L-am incercat si pe pielea mea (uscata si sensibila) , si am ramas surprinsa placut de cat de repede se absoarbe , si cat de delicata ramane pielea dupa ce a fost masata cu acest lapte de corp:) Plus ca senzatia de hidratare ramane mult timp!

In concluzie, Nivea ne rasfata cu Pure&Sensitive si pentru asta ii multumim:)
    E buna crema intensiva pentru iritatia de la transpiratie?Fetita mea are parul foarte des si desi il prind cat mai sus,iar noaptea doarme in doua codite impletite lejer,vara tot se irita la ceafa.Adica se inroseste usor.Dupa dus se mai atenueaza roseate,dar a doua zi iar,mai ales daca alearga si transpira mult.Tot asa se irita si copilul tau,iar crema a dat rezultate?Ar fi super sa fie asa,ca deja a venit caldura.

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Ma bucur ca s-a deschis topicul in care putem impartasi impresiile noastre despre produsele Nivea :)

Am fost foarte incantata cand am primit coletul pentru ca stiam de noua gama Pure&Sensitive, dar nu am apucat inca sa le cumpar si testez, nu mi se terminasera celelalte. Eram atat de nerabdatoare incat le-am testat din prima zi :)

Cel mai mult mi-a placut lotiunea pentru spalat: nu usuca pielea, are un miros delicat, textura cremoasa si... este fara lacrimi!
    Servetelele umede sunt moi, pufoase si curata ft bine. Ce-mi place este ca pachetul se inchide etans, asa ca le pot lua cu mine oriunde merg sa-l sterg pe manute. Ce nu-mi place este ca au un miros putin ciudat, mi-au placut mai mult cele din gama Fresh&Pure si pe care le folosesc si in momentul de fata.
    Laptele de corp este si preferatul meu Dupa baita ne rasfatam impreuna cu un masaj, miroase grozav!! Iar pielea ramane fina si catifelata. Luca adora masajul de cand era micut, se intinde ca o broscuta :)
    Crema inca nu am folosit-o, insa are un miros asemanator cremei Nivea pe care o folosesc eu. Este suficient de grasa...sunt sigura ca hidrateaza ft bine.

Mi se par excelente toate si le-as recomanda oricui, ceea ce am si facut deja pentru ca noi suntem fan Nivea din prima zi de viata! Nu vreau si nici nu mi-as dori sa incerc alte produse deoarce sunt pe deplin multumita de calitatea lor!
    Modificata de Musette; 05.06.2013 la 22:22:37.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Sunt dupa parerea mea printre cele mai bune produse de pe piata....folosesc lotiunea de spalat inca din prima zi de cand am ajuns acasa cu baietelul....sa fiu sincera am incercat inca 2 produse si mi-am dat seama ca nu se compara, asa ca am ajuns la concluzia ca sunt SPECIALE pentru bebelusi...sunt minunate...impreuna cu crema si laptele de corp...baietelul meu este un copil fericit dupa fiecare baita...am simtit asta pe pielea lui...si nu numai!nu voi renunta la aceste produse decat atunci cand va vrea e sa le schimbe:)))

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Citat Postat de tabitha Vezi mesajul
    E buna crema intensiva pentru iritatia de la transpiratie?Fetita mea are parul foarte des si desi il prind cat mai sus,iar noaptea doarme in doua codite impletite lejer,vara tot se irita la ceafa.Adica se inroseste usor.Dupa dus se mai atenueaza roseate,dar a doua zi iar,mai ales daca alearga si transpira mult.Tot asa se irita si copilul tau,iar crema a dat rezultate?Ar fi super sa fie asa,ca deja a venit caldura.
    Cunsoc foarte bine iritatie de care spui! La noi a functionat si in acele zone! Si la mine, si la bebe...ca am aceeasi problema ca bebelusii in zona cefei...:)

tabitha
    Guest
    Citat Postat de supermami Vezi mesajul
    Cunsoc foarte bine iritatie de care spui! La noi a functionat si in acele zone! Si la mine, si la bebe...ca am aceeasi problema ca bebelusii in zona cefei...:)
    Multumesc,o sa incerc si eu.Sper sa fie buna!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari