Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Exclamatie Pampers contrafacut?

buna ziua!imi cer scuze ca va deranjez dar acum 2 saptamani am mers la kaufland in orasul mioveni sa cumpar pampars pt fetita mea si cand am ajuns acasa si i-am desfacut mi-am dat seama ca sunt contrafacuti.la pret sunt la fel d scumpi dar sunt jalnici mi-au oparit fetita in ultimul hal.credeti-ma ambalajul este identic cu cel original nu ai cum sa sti daca sunt buni sau nu acum am mers si am cumparat alti la bax de 99 d buc acestia sunt buni.cu ce crema as putea sa-i dau fetitei mele pentru zona genitala?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    nu stiu cum e cu pampersii contrafacuti, insa o crema buna pt ranile de la fundul bebelusilor este triamcinolon
    la noi a functionat de fiecare data

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    nu stiu cum e cu pampersii contrafacuti, insa o crema buna pt ranile de la fundul bebelusilor este triamcinolon
    la noi a functionat de fiecare data
    si eu tot triamcinolon folosesc......a facut o dermatiata urata tare de la niste servetele umede.....nu de la pampers, de la fresh&clean
    si acum, uneori se irita la fund si tot cu asta ii dau....uneori folosesc in apa de spalat un ulei special pt igiena intima (nu-i sapun) de la herbalife.
    am folosit o groaza de creme incepand cu bepanthene, pasta si fissan si alte chestii si parca era mai rau.

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Citat Postat de ancatavi Vezi mesajul
    buna ziua!imi cer scuze ca va deranjez dar acum 2 saptamani am mers la kaufland in orasul mioveni sa cumpar pampars pt fetita mea si cand am ajuns acasa si i-am desfacut mi-am dat seama ca sunt contrafacuti.la pret sunt la fel d scumpi dar sunt jalnici mi-au oparit fetita in ultimul hal.credeti-ma ambalajul este identic cu cel original nu ai cum sa sti daca sunt buni sau nu acum am mers si am cumparat alti la bax de 99 d buc acestia sunt buni.cu ce crema as putea sa-i dau fetitei mele pentru zona genitala?
    Salut... eu cand se irita sau opareste micuta ii fac ceai de tei impreuna cu musetel si o spal la fund..si de seara pana dimineata pilea e ca noua..iar crema acum folosesc de la nivea..foarta buna...nu stiu daca in Ro se gaseste, e pentru copii la cutie rotunda de metal cu omega 6...
    succes si sper sa scapati imediat de iritatie!!
    Modificata de alexandru31; 26.02.2011 la 11:59:03.

Floricica Cu Vechime guest2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    5.086
    am incercat cu galbenele, baneocin, triderm.

crema care a facut minuni este sudocream, asta o folosesc acum, rezultatele se vad chiar dupa prima aplicare, a avut rana, parca si bubite, dupa prima aplicare a mai disparut din roseata, au disparut si bubitele si as putea spune chiar si durerea. roseata trece in maxim 2 zile dar durerea trece dupa 1-2 aplicari.

multa sanatate!

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    si fetita mea a avut o iritatie foarte urata,cred ca mai bine de o luna a tinut ...nici acum nu a trecut definitiv, am folosit eleocom, o singura data pe zi...iar acum o dau cu ulei de masline..dar am sa incerc si triamcinolon..uite nu m-am gandit ca poate a fost de la pampers contrafacut...crema de care ziceti cum se foloseste,pot da de fiecare data cand o schinb ?

Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    pamparsul este mul mai subtire decat cel normal este mai putin abosorbant,este mai decolorat la culoare si are niste punctulete pe el verzi albastrui

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Ala nu e pampers contarafacut!!!e facut tot de aceeasi firma !!Cred ca te referi la acel ambalaj pe care scrie ECONOMY + nu??Am luat si eu si intra-devar e mult mai suptire decat cele cu care eram obisnuiti,dar nu sunt contrafacute!!
    Eu cu SUDOCREM am vindecat fata(pe care am luat-o iritata din maternitate nu de la pampersul asta),si renunta la servtele umede macar o perioada!spala copilul la fundult cu apa calduta si da-l cu crema,schimba-i pampersul macar la 3 ore,si se va vindeca!!!

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    si fetita mea a avut o iritatie foarte urata,cred ca mai bine de o luna a tinut ...nici acum nu a trecut definitiv, am folosit eleocom, o singura data pe zi...iar acum o dau cu ulei de masline..dar am sa incerc si triamcinolon..uite nu m-am gandit ca poate a fost de la pampers contrafacut...crema de care ziceti cum se foloseste,pot da de fiecare data cand o schinb ?
    Numai cand ai nevoie.....in caz de iritatie....in rest foloseste crema pe care o folosesti tu de obicei.
    Uleiul de masline sa nu-l pui asa "crud"....pui intr-un castronel si-l bati bine, bine cu o furculita apoi cu un tampon ungi funduletul bebelusului.
    Oricum eu va recomand ca in apa de spalat sa cautati sa puneti ulei de spalat cateva picaturi....eu am folosit de doua tipuri de la herbalife si inca de la o firma.....caut si daca imi amintesc scriu aici.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de raludeea Vezi mesajul
    Ala nu e pampers contarafacut!!!e facut tot de aceeasi firma !!Cred ca te referi la acel ambalaj pe care scrie ECONOMY + nu??Am luat si eu si intra-devar e mult mai suptire decat cele cu care eram obisnuiti,dar nu sunt contrafacute!!
    Eu cu SUDOCREM am vindecat fata(pe care am luat-o iritata din maternitate nu de la pampersul asta),si renunta la servtele umede macar o perioada!spala copilul la fundult cu apa calduta si da-l cu crema,schimba-i pampersul macar la 3 ore,si se va vindeca!!!
    exact, renunta la servetele umede o perioada.....poate ar fi mai bine sa le folosesti numai cand esti pe afara....in rest spal-o cu apa calduta.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    acelas pampers il folosesc si eu....ECONOMY +....dar mie imi place tare mult ca este mai subtire....si stai linistita ca nu e contrafacut...fetitei mele ii prieste ff bine....pampers folosim da la nastere....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari