Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ale7401's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2010
    Postari in forum
    3
    Am un bietel de 3 luni si nu vrea sa doarma pe spate, atipeste putin si tresare se sperie si se apuca de plans, doarme doar pe burtica si doarme bine. Am intrebat-o si pe doctorita si mi-a spus ca e cel mai odihnitor somn, insa eu ma ingrijorez ca bebele meu nu doarme si pe spate. Poate imi dati voi un sfat sau o idee va multumesc anticipat

Floricica Novice viostef's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    489
    Doi dintre cei trei copii ai mei au dormit numai pe burtica.Stefan are 9 luni si tot asa doarme.Cand ieseam cu caruciorul,mai mult de 30 min.nu dormea pt.ca nu era pe burta .Nu-ti face griji,nu i se intampla nimic.Stefan adoarme singur numai daca e la el in patut si pe burtica.

Floricica Nou Venita nicoletadumitrescu77's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2010
    Postari in forum
    9
    Baietelul meu a dormit inca de la inceput pe burtica,si am fost bucuroasa pentru ca stiam ca e cel mai linistitor mod de a dormi.In plus asta a ajutat si in perioada colicilor,somnul pe burtica atenuua si intensitatea colicilor.Ideea e sa nu aiba pernuta sau orice i-ar putea obstructiona respiratia pe toata durata somnului.
    Cat despre plimbatul in carut si somnic,eu chiar si in carut il puneam pe burtica ,si dormea bine-merci!
    Un alt beneficiu ar fi faptul ca daca s-ar intampla sa verse,nu s-ar ineca cu propria voma.
    Deci n-ai de ce sa-ti faci probleme...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari