Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

NIVEA Baby are grija de pielea bebelusilor, baita dupa baita

Mamicile stiu ca imbaierea bebelusului este unul dintre momentele speciale petrecute alaturi de puiul lor. Zi dupa zi, baita dupa baita, pielea sensibila are nevoie de hidratare, asa ca am provocat mamicile membre ale comunitatii Copilul.ro sa testeze produsele NIVEA Baby specifice: Lotiunea de Spalare "Din Cap Pana-n Picioare" 250ml si Crema Hidratanta pentru corp Soft.

Am deschis acest topic pentru a le permite mamicilor ce au testat produsele NIVEA Baby sa impartaseasca din experienta pe care au avut-o si altor mamici de pe forum.

Asteptam cu interes parerea mamicilor care au testat produsele!
    Modificata de littleprincess; 21.10.2013 la 13:32:10.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Am desfacut crema si am atins cu un deget continutul-s-a nimerit sa am in acea seara tenul asprit de vant si, simtind cat e de moale crema, am zis "hai sa incerc putin pe fata"(fiind mai la indemana fata de crema pe care o utilizez mereu); a intrat repede in piele si a doua zi aveam pielea ca noua :), hidratata si curata; prin urmare, daca tot am testat pe mine si a fost super ok, am inceput sa o folosesc la bebe, care acum are 5lunite vesele! Hidrateaza foarte bine pielea si o protejeaza de iritatii; imi place ca intra imediat in piele, catifeland.
    Lotiunea pentru spalare imi place ca are un miros fin, delicat, nu foarte pronuntat si pare sa nu o deranjeze pe fetita la ochisori; nu a plans atunci cand a fost spalata(de obicei e deranjata de sampon, de sensaztia de usturime a ochisorilor, in contactul cu samponul) Hihi., sa nu mai zic de reactia baietelului :"ma speli si pe mine cu asta, da, mami?"

Floricica Novice vassi's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2012
    Postari in forum
    488
    Si noi am testat samponelul si crema de la Nivea Baby si pot spune ca sunt foarte multumita .Am fost tare curioasa si am vrut sa le testez si eu pe pielea mea,intradevar samponul iti lasa parul foarte moale si pufos si iti ramane un miros 'de bebe'daca ma pot exprima asa.Crema este foarte hidratanta ,exact ce are bebitul meu nevoie...de hidratare,mai ales in perioada asta ,de cand au inceput sa ii apara dintisorii s-a iritat pe langa gurita cum tot a salivat,asa ca ii fac baiata seara cu samponelul si apoi ii dau cu crema hidratanta.Si m-am uitat la preturi,pentru ca intentionez sa imi mai achizitionez si pe viitor,sunt foarte accesibile pentru toate buzunarele.Sa fim seriosi ,cate produse scumpe sunt pe piata si nu au chiar calitatea la care noi ne asteptam?asa ca eu mai bine pun banutii deoparte si ii cumpar la bebe altceva ce el are nevoie!Recomand Nivea Baby!!!

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Nivea! Obisnuiam sa folosesc alta firma de crema de corp si alt samponel pentru fetita mea.Dupa ce am testat ambele produse,m-am hotarat nu doar sa folosesc crema si samponelul asta de acum incolo,dar sa si incerc alte produse Nivea pentru fetita mea dar si pentru toata familia mea.De acum,copilul meu nu mai plange la baita pentru ca samponul e fara lacrimi,folosesc acelasi produs si pentru corp,parul dupa spalare e moale si lucios iar pielea ei dupa masajul cu crema Nivea,e catifelata.Sunt o mamica fericita ca am descoperit produsele Nivea!

Floricica Debutanta andreearusu's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    735
    si noi am testat samponul si crema. samponul da parului o textura mai moale fiind si mai usor de pieptanat. crema o sa o folosim mai intesc deacum inainte pt ca o sa vina frigul si pe vant vreau sa fie protejata piele fetei si a manutelor puiutilor mei.

am mai folosit si in trecut produse din gama nivea baby si am fost multumita de ele asa ca o sa le folosesc in continuare.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Multumim Copilul.ro si Nivea pentru produsele trimise in testare.

Sotul fan nr. 1 Nivea adulti a fost si fan nr. 1 Nivea baby.
    Produsul din cap pana in picioare are cateva atuuri. Pana acum toate recipientele care le aveam de diverse produse de spalare erau cu aplicare prin curgere. Acesta imi place ca se aplica la fel ca sapunurile lichide. Moale si usurel la atingere cand aplicam pe corp imediat simteam cum catifeleaza si mai mult (cat se poate la un copil mic) pieluta. Si pentru ca nu are rabdare la limpezit mi-a placut ca se limpezeste usor.
    Cel mai incantata am fost de crema. Inca de la prima aplicare ce ne-a placut cel mai mult a fost faptul ca se absoarbe f repede in piele si astfel neastamparata mea care nu are rabdare sa stea intr-un loc nici la cremuit nu mai facea totul in jurul ei cu crema. In rest nu are rost sa spun ca atingerea fina o face foarte placuta la aplicare. Chiar in dimineata asta am avut "discutii" ca mai vroia crema. Daca ar fi dupa ea si-ar aplica toata ziua.
    Mirosul placut face un moment relaxant din folosirea produselor

Oricum dupa experienta asta ramanem clienti fideli Nivea
    Modificata de paulici; 23.10.2013 la 08:10:12.

Floricica Novice laura9's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2011
    Postari in forum
    363
    eu de cand s-a nascut Isabela numai Nivea folosesc. Samponelul il folosesc cu mult drag, chiar imi place si mirosul si cum lasa pielea si ei ii place...caut mereu sticlele mari...si crema am luat din aceea skin sensitive, alba...super crema. ii fac masaj cu ea, ca are 9 luni. am folosit de la Nivea uleiul de masaj cu mult drag dar acum nu prea mai sta si ii fac cu crema mai usor. la fel foarte buna. si-a dat pana si sotul cu ea si i-a placut...

Floricica Nou Venita desire's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2008
    Postari in forum
    39
    Dragele mele , Ramona are 8 ani si va spun ca de cand s-a nascut folosesc aceleasi produse se la Nivea . Folosesc samponul ,sapunul , gelul de dus , uleiu de corp , toate sunt cele mai bune pentru micuta mea . Si ca sa fiu sincera cu voi , am incercat in toti acesti ani si alte produse , dar pentru putin timp , mi-am dat seama ca produsele de la Nivea sunt cele mai bune . Si nu stiu daca sa va spun , dar si eu folosesc gelul de dus , uleiul de la nivea baby , pentru ca am pielea sensibila si sunt parca facute pentru mine !! Deci folositi-le cu incredere pentru copiii vostri si chiar pentru voi !!!!

Moderator Floricica Veterana 1puimic's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    21.773
    buna seara! noi am folosit inca de la nastere "lotiunea de spalat din cap pana in picioare" si am fost foarte multumite de ea! mie mi s-a parut mai usor fiind un singur produs si pe piele si pe par, de aceea l-am ales la inceput. apoi am vazut rezultate foarte bune si am continuat. crema nivea am testat-o acum si este tare catifelata. fetita cea mica este "indragostiuta" de ea :)) . isi da pe nas in fiecare dimineata o cantitate imensa pt nasucul ei mic, si o lasa acolo pana intra in piele. o folosesc cu mare succes de cand am incercat-o prima data! Nivea are o gama de produse foarte bune pt copii si bebelusi!

Floricica Avansata adela05's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Dragele mele mamici, la fel ca si voi, imi doresc tot ce e mai bun pentru printesa mea. Din acest motiv, de cand s-a nascut Eva am inceput sa investesc sume considerabile in diverse produse pentru ingrijirea ei. Trebuie sa recunosc ca ma zapacisem, pentru ca exista "n" produse pe piata si nu am reusit sa ma stabilesc la unul singur, nici unul nu mi-a oferit exact ce cautam.
    Am descoperit produsele NIVEA la recomandarea unei prietene, si ea mamica. Cand am vazut pretul lor extrem de accesibil, i-am zis ca nu pot sa fie ceea ce caut eu. Ea a insistat sa le incerc, asa ca, le-am cumparat, cu o strangere de inima.
    Surpriza!!! Nu erau ceeea ce cautam eu, ba chiar mai mult! Le-am indragit atat de tare, incat mi-am cumparat produse NIVEA si pentru ingrijirea mea, nu numai a bebelinei, iar eu sunt destul de pretentioasa de felul meu.
    Incercati-le cu incredere si nu o sa regretati!!!

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    Sincer, eu foloseam alte produse pentru piticot.
    Insa am zis hai sa le incerc, ca doar nu se moare din asta.
    Surpriza, piticotul a decretat " mami ma peli cu ata ca miloase flumos" deci..
    Am renuntat la vechile produse si folosim doar Nivea!

Multumim!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari