Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ramytza's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    13
    Buna.Bebelusul lui mami de 2 luni jumate are nasucul infundat.Ii pun ser fiziologic si ii trag mucisorii cu pompita dar nu reusesc mare lucru, narile ii raman curate si el tot sfornaie si cateodata parca se ineaca.Il deranjeaza si are o respiratie mai grea.Am fost la pediatru si mi-a zis ca poate sunt polipi, dar eu sunt sigura ca sunt mucisori.Dati-mi un sfat cum sa ii curat altfel?multumesc.

Floricica Nou Venita monart's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2008
    Postari in forum
    6
    buna,

Foloseste neaparat acel aspirator nazal "batista bebelusului"...ma mir ca nu ti-a recomandat-o pediatrul, mie mi-a aratat si cum se foloseste. dupa ce-i pui ser fiziologic o sa vezi cati mucisori o sa iasa - foloseste aspiratorul de la turatii mici pana la turatie maxima, gradat, sa nu se sperie.

mult succes

Floricica Nou Venita maky_mik's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2010
    Postari in forum
    4
    Noi am incercat apa de mare (cea de la Humex) si am mers ...nu doar ca-i poti scoate usor cu batista bebelusului dar ii si trateaza mucoasa .... dupa intregul ritual ii punem cateva picaturi de COLARGOL (preparat in farmacie) dar aici am cerut sfatul medicului pediatru...multa sanatate

Floricica Nou Venita ramytza's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    13
    multumesc muult pentru sfaturi .o sa le urmez si sper sa scapam de muculeti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari