Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anne_marie's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    1
    Patrick are 8 luni si 7 zile si inca nu a renuntat la gustarile din timpul noptzii.Peste zi programul este ok dar papa si acum noaptea de trei-patru ori.Deja a acumulat kilograme care nu-si au loc la varsta lui si adevarul este ca parca din cate-mi aduc aminte este bine sa dormi noapte legat macar 4 ore.Am vrut sa-i dau ceai peste noapte dar nu accepta nici un biberon.I-am cumparat fel de fel de sticlute si tipuri de biberoane,canite cu silicon si plastic:nimic.Apa ii mai dau direct din sticla sau din pahar.Mi-a mai dat doctorita ceva de somn pentru el :i-am dat 2 zile si am vazut ca tot se trezeste sa pape si am renuntat sa-i mai dau.Uff,nu stiu ce sa mai fac cu el.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    alex are 1 an si 2 luni si inca avem aceeasi problema. Inca ii dau san. Eu sincer n-as apela la nimic pt. somn. Ii poate face mai mult rau decat bine. Ce medicament ti-a recomandat dr.?

Sunt franta de oboseala si eu si de cateva zile e si foarte marait. La noi chestia asta cu trezitul foarte des e de vreo luna. N-a fost intotdeauna asa, dar nici n-a dormit nici o noapte fara sa se trezeasca.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Bogdi are un an si aproape 3 luni si inca mai avem nopti cand pe la 2-3 ii trebuie laptele.incet incet o sa se dezvete el.incearca macar o masa de lapte sa i-o scoti

Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    deja i-am scos o masa de lapte. Oricat de des s-ar trezi nu-i dau decat de 2 ori tzitzi, cand consider eu si dimineata. In rest il adorm in brate sau pe picioare. Nu vrea sa adorma in patut. Se rasuceste si daca de 10 ori il pun cu capul jos tot de atatea ori se ridica si transpira tot. Nu vreau nici sa-l chinui. Mai bine ma chinui eu. Cu taticul e mai greu ca tot insista sa-l lasam intre noi. acolo zice el ca ar dormi. Eu nu vreau in ruptul capului.....l-am culcat pana acum in patut si acum pentru un moft sa dau totul peste cap.............nici nu ma gandesc. oooooooooof....sper sa reusim. Incercam orice metode:) asteptam sfaturi.

Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Alinna, multumim muuuuuuuuuuuuult. De aseara puiutul meu doarme mult mai bine. L-am pus in sacul de dormit adormit, dupa ce a papat tzitzi si a fost super ok. S-a trezit doar la 2 fara un sfert si la 4. E ffffffffffffff bine fata de ce era inainte.Pot zice ca m-am odihnit.:)

Guest
    bebelusul meu are 2 ani si doarme noaptea cu 2 biberoane de lspte si 1 de ceai e normal la varsta lui fata are 9 luni dar ea mai putin noaptea e normal nu pot sal dezvat

Floricica Nou Venita gioryata's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2009
    Postari in forum
    8
    buna,fetita mea Oana are aproape 8 luni si nu m-ai papam noapte.Am dezvatato de papa noapte dandui ceiut in timpul nopti dupa un tim nu la m-ai vrut.anne incearca la ceai cu un biberon de tip [x]e m-ai larg la scurgere si sigur nu o sa m-ai vrea.bafta.grija sa nu se inece.cand ii dai sa pape

Floricica Nou Venita mcalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    5
    Buna Mario baietelul meu de aporximativ 5 luni se trezeste de ceva zile noaptea il i-au din patut il pun la san mananca normal dupa care adoarme , il mut in patutul lui iar peste 2 ore se trezeste iar si din nou mananca. sincer am crezut ca am scapat si dorm si eu nopti linistite dar se pare ca ma insel. Astept sfaturi.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    fetita mea manca 2 sau chiar 3 biberoane de lapte peste noapte, pana de curand. si ea are tot 2 ani;
    intr-o noapte i-am pus laptele in canuta cu care bea apa si i l-am dat; nu i-am dat mai mult de o cana (350 ml), chiar daca mi-a mai cerut;
    si tot asa...acum doarme mai bine si am renuntat si la pampers.

Floricica Nou Venita yrynaruj's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2009
    Postari in forum
    190
    baietelul meu are aproape 8 luni si tot se mai trezeste de 2-3 ori pe noapte sa pape tziti.Acum,ca au inceput sa iasa dintisorii e asa de agitat noaptea....Nici nu mai stiu cum e sa dormi o noapte intreaga:)Oare mai am mult de asteptat?

Floricica Nou Venita zapacita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    pustoaica mea mananca seara dupa baita un biberon de lapte si doarme 6-8 ore, cand se trezeste sa pape... de cele mai multe ori pe la 4-5 dimineata, depinde cat mananca dupa baita si cat de obosita e ;)ziua cere la 3-4 ore sa pape... sunt f multumita de programul pe care si l-a facut... nu este strict, dar nici haotic... e perfect pt noi :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari