Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

Mamicile din comunitatea Copilul.ro au testat produsele NIVEA Baby!

Mamicile din comunitatea Copilul.ro au incercat produsele Nivea Baby din gama Soft. Am deschis acest topic pentru a le permite acestora sa impartaseasca din experienta pe care au avut-o cu aceste produse si cu alte mamici de pe forum.

Asteptam cu interes parerea mamicilor care au testat!

Floricica Nou Venita Oana.vasile's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2015
    Postari in forum
    9
    Noi am testat produsele Nivea Baby din gama Soft..o adevarata încântare!!! Servetele Nivea Baby Soft&Crem, sunt foate Moi si delicate cu pielea bebelușului .Nu sunt prea îmbibate cu loțiune de curățate si nici prea uscate si curată așa cum trebuie.
    In ceea ce privește crema, un miros plăcut si o textura care se absoarbe repede.
    Samponul & Spuma de baie curată blând, fara sa usuce pielea si lăsa un miros delicat.
    Mulțumim copilul.ro, Mulțumim Nivea Baby.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Buna! Si noi am testat produsele Nivea Baby! Adevarul este ca noi ar trebui sa ne numim familia Nivea. Este imposibil ca pentru fiecare membru al familiei sa nu gasesti in dotare un produs Nivea special numai pentru el.
    Samponelul este preferatul ambilor mei pitici. Are o textura fina, este gentil si nu provoaca usturimi de ochisori iar in cazul domnisoarei mele de 2 anisori am observat ca perisorul este usor de descurcat . Servetelele de asemenea foarte placute la atingere, cu motive vesele cu ursuleti sunt atractia celor mici si foarte important , nu baltesc si nici nu ramane acea spuma neplacuta intalnita la alte marci de servetele umede. Crema, ei bine, aici vorbim de rasfatul fetelor. Si cand spun al fetelor inseamna ca atat eu cat si Natalia ne bucuram de crema Nivea baby. Este fina, supla, cu absorbtie rapida, factor esential in masajul bebelusului. Dupa utilizare pielea ramane hidratata foarte bine fara vreo urma de aspect gras. Este ideala pentru bebelusi, copii mai mari dar si pentru mamici. Eu personal o ador iar Natalia care este amatoare de masaj de fel, o indrageste si de aici incepem si joaca. Ii fac masaj apoi si ea cere "chema" sa imi faca masaj pe maini mie.
    Ramanem fani Nivea , indiferent de varsta!

Floricica Avansata marina_iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2014
    Postari in forum
    1.302
    Am testat si noi produsele si cand spun noi ma refer si la mine pentru ca am folosit si eu crema care este absolut grozava,de servetele ce sa zic din punctul meu de vedere ce imi place cel mai mult este faptul ca nu sunt atat de ude ca la alte marci...au cantitatea de lichid ideala.Samponul curata delicat caputul si se clateste rapid..hmmmmm si sa nu uitam de frumoasa culoare a recipientului care atrage ca un magnet privirea gazei mele...chiar aseara nu stiam cum sa o fac sa dea capul pe spate sa spal gusitele si i-m zis sotului sa ia sticla si sa o duca spre spate ca am vazut de datile trecute ca o urmarea.multumesc copilul.ro pentru posibilitatea de a testa produsele si acum cu siguranta ramanem la ele..

Floricica Senior fly82's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2012
    Postari in forum
    2.759
    Buna dimineata!Va multumim pentru sansa oferita de a testa cele 3 produse Nivea Baby: sampon, servetele umede si crema.

Avantaje:
    *produsele sunt testate dermatologic, fara parabeni, coloranti, etc
    *recipientele sunt usor de utilizat , designul este placut mai ales pentru cei mici
    *mirosul este placut , specific produselor Nivea
    *produsele sunt puternic hidratante, nu susca pielea si nu provoaca iritatii

Dezavantaje:
    *personal, eu prefer servetelele mai umede, gen Huggies
    *produsele pentru bebelusi ar trebui sa aiba un miros mai discret( eventual chiar fara)

Multumim frumos!

Floricica Avansata carmenmickey's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    1.316
    Si noi am testat crema, fetita mea este foarte incantata de crema si ii place cum miroase,la fiecare bubita care o face, sau muscatura de insecta imi cere sa o cremuiesc cu nivea...

Suntem foarte multumite, intra repede in piele,si lasa un miros placut pe pielea ei, o catifeleaza si ii da un aer de prospetime de imi vine sa o pupacesc incontinuuuu pe piele. :)

Floricica Nou Venita LauraEna's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2015
    Postari in forum
    1
    Dragi mamici, produsele Nivea din gama Soft sunt un rasfat pentru pitici. Le-am testat, mi-au placut si cu siguranta voi continua sa le folosesc. Bebe Alex are pielea sensibila, predispusa dermatitei atopice. Prin urmare, trebuie sa folosesc mereu produse delicate, pentru a evita iritatiile.

Servetelele umede Soft&Cream sunt practice, curata rapid pielea si nu lasa urme lipicioase sau spuma, cum am patit cu alte servetele. Sunt foarte utile cand merg cu bebe in deplasare si nu am posibilitatea sa il spal la fundulet sau cand iesim in parc si piticul se murdareste pe maini.

Am aflat despre servetelele NIVEA Soft & Cream ca sunt imbibate in crema de galbenele pentru a oferi ingrijire pielii bebelusilor. Ofera efect de calmare instantanee impotriva disconfortului, in timp ce pielea este curatata in mod eficient. In plus, nu contin sapun, agenti surfactanti spumanti si alcool.

Sampon si spuma de baie Nivea Soft: produsul 2 in 1 curata delicat parul si pielea in timpul baitei, nu irita ochisorii si are un miros subtil, placut. Nu contine alcool, coloranti, parabeni si sapun, este hipoalergenic si are un pH apropiat de cel al pielii. Formula este imbogatita cu extract de musetel si minerale naturale, pentru a spori capacitatea de protectie proprie a pielii.

Crema Soft este delicata si hidrateaza bine pielea, lasand in urma un miros subtil de "bebelus". Este ideala pentru uz zilnic, dupa baita sau inainte de a iesi afara (daca bate vantul sau e frig). Asa cum probabil banuiti, crema Soft este geniala si pentru mine. O fur din cand in cand pentru a-mi hidrata tenul, asa cum fur si servetelele pentru a ma demachia atunci cand nu au laptele demachiant la indemana.

Sper ca aceste informatii va ajuta sa va faceti o idee despre produsele din gama Nivea Baby Soft. Le puteti folosi cu incredere, atat timp cat medicul nu va recomanda alte produse special adaptate pentru pielea bebelusului vostru.

Floricica Novice ingrid13's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2013
    Postari in forum
    464
    In primul rand va multumesc pentru ocazia de a testa produsele pt bebelusi din gama Nivea.
    Servetelele Nivea sunt foate bune, curata foarte bine si nu ramane la sfarsit lichidul acela in cantitate mare cum se intampla in cazul altor servetele. Mirosul este foarte placut, nu este prea intens si marimea este potrivita pt a putea fi luate si in geanta de plimbare.
    Crema Nivea este absolut nemaipomenita, hidrateaza foarte bine, intra repede in piele si nu ramane un strat uleios dupa masaj. Mirosul etse foarte frumos. Si eu, ca si Marina, am folosit, din curiozitate, crema pe pielea mea si am constatat ca este foarte buna.
    Samponul, pe langa mirosul nemaipomenit (mie imi place foarte mult si imi aminteste de copilaria mea), curata foarte bine, nu face spuma foarte multa ( ceea ce este o bila alba din punctul meu de vedere) si nu irita ochisorii.

Recomand cu toata sinceritatea produsele Nivea.
    Va multumim inca o data.

Floricica Nou Venita paunescumirela's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2015
    Postari in forum
    4
    Buna! Multumesc mult pt ocazia de a testa produsele Nivea Baby! Am fost si sunt foarte multumita de aceste produse. Crema hidrateaza ffff bine si are un miros foarte placut si spun asta deoarece am folosit-o si eu ��! Servetelele sunt foarte moi si nu irita pielea bebelusului meu, iar samponelul este nemaipomenit pt ca nu face foarte multa spuma si nu irita ochisorii! Multumesc copilul.ro!

Floricica Nou Venita dorothy's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    35
    Ne numaram si noi printre utilizatorii norocosi care au testat produsele Nivea Baby din gama Soft.Ne-am bucurat sa regasim servetele umede nici prea ude, nici prea uscate, care sa curete pielea puiului fara a o lasa super uda apoi. Nu am avut probleme cu iritatii sau alergii de la nici unul dintre produse.
    Crema noi o folosim de mai multe ori pe zi si ne place ca se aplica rapid, se absoarbe bine in piele, fara sa o lase super unsuroasa. De cand au mai scazut temperaturile, folosim mult crema pe fata si maini inainte de a iesi afara. Ca un strat protector impotriva vantului.
    Lotiunea de spalare o apreciem in primul rand pt ca este un produs 2 in 1. Ne place mirosul discret, textura si cum se simte pielicica dupa baita.
    Multumim mult pentru aceasta ocazie. Cu siguranta vom continua sa folosim produsele.

Floricica Nou Venita Georgiana.Martinescu184's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2015
    Postari in forum
    6
    Buna!

Multumesc frumos pentru oportunitatea de a testa produsele Nivea Baby! Bebelusul meu a fost incantat de experienta utilizarii acestor produse de ingrijire! Mai jos, gasiti parerea mea despre produse:

Servetele umede Soft and Cream - sunt utile, atat pentru bebe, cat si pentru mine! Au o textura fina si hidrateaza foarte bine pielea! Dupa ce il sterg,pielea este curata si catifelata!

Crema hidratanta pentru corp - mi-a placut foarte mult! Hidrateaza foarte bine pielea, este delicata si nu lasa senzatia de piele lipicioasa!

Sampon si spuma de baie Soft - dupa ce l-am spalat pe caput, parul lui bebe a fost moale si catifelat si nu a parut imbacsit! M-a incantat faptul ca are mirosul specific produselor Nivea!

Multumim copilul.ro, Multumim Nivea Baby!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari