Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ValiIonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2011
    Postari in forum
    8

Iritatiile la bebelusi

Salut mamici!

Voi aveti probleme cu iritatiile cauzate de scutece? Eu intrasem putin in panica pentru ca pielea fetitei mele era foarte iritata dar m-a linistit farmacista cand mi-a spus ca este normal pentru ca bebelusii au o piele foarte sensibila. Tot ea mi-a recomandat o lotiune de galbenele de la Welleda Baby, speciala pentru pielea sensibila. Farmacista mi-a spus ca pentru iritatii galbenelele sunt cele mai bune. Am folosit-o dupa fiecare baita si am observat ca a mai disparut din roseata iar pielea ramane foarte moale si fina.
    A mai folosit-o cineva? O recomand cu caldura! Eu am cumparat-o de la Catena.

siminaa
    Guest
    Cu ce o stergi pe bebitza ta ?... sti cumnata mea a patit cam la fel si credea ca e de la pampers ..si lea schimbat de ia venit acru pana sia dat seama co stergea cu servetele umede ...dar erau speciale pentru bebelusi ...apoi a renuntat la acele servetele si mereu cand era so stearga avea un buretel cu apa calduta si i facea ca o mini baita ...si spune ea sia revenit

mada_lyna
    Guest
    subiect inchis.mutat in altul deja deschis de mine in noiembrie. aici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari