Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    fetita mea, cu toate ca are peste 2 anisori se irita intotdeauna cand mananca castraveti sau orice acritura! acestea contin acid acetil salicilic (conservant), dar dupa 2-3 ore trec si doar o spal cu apa distilata ...uneori cand musca din castravete, se irita mai rau si parca arde in jurul gurii pielea, parca iese foc...atunci ii pun comprese cu apa distilata...

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Nu e nevoie de nici o crema. Copii fac uneori reactii la ceea ce papa. Nu trebuie sa fie nici alergie. Dar incearca sa determini alimentul la care face reactia si sa iei o pauza de cateva saptamani de la el. Bebelusul poate reactiona si la un aliment mancat de tine, daca alaptezi.

Floricica Nou Venita StefaniaM's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2017
    Postari in forum
    1
    Am mers la medicul dermatolog pentru ca nu se mai putea, si fetita mea s-a umplut de iritatii si parca se uscase pielea din jurul gurii, va dati seama ce m-am panicat, o piele atata de fina sa se irite atata de rau. Ca norocul ca m-a sfatuit sa nu mai folosesc servetele umede si sa folosesc numai produse naturale, fara chimicale si evident sa nu se umezeasca in exces zona aceea.

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!