Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Innes's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2013
    Postari in forum
    3

Inotul la bebelusi

Bine v-am gasit..sunt noua pe aici. Am tot cautat subiecte deschise pe tema care ma intereseaza si nu am gasit...de aceea am deschis un subiect nou... Deci,ce experiente aveti cu inotul la varste asa mici???
    Pe noi ne bate gandul sa incepem o astfel de activitate, intr-un club specializat. Ne-am documentat teoretic..asteptam si practica!!!
    Voi ce spuneti?

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Pustiul meu a mers la 11 luni...din pacate a fost o experienta traumatizanta si dupa o luna nu l-am mai dus. Toata "poezia" a disparut cand instructoarea i-a facut imersia cu capsorul in apa si l-a speriat foarte tare .De atunci nu mai suporta apa pe fata si nici baita pe cap nu a mai fost o placere. Acum are 4 ani si 3 luni si mergem din iulie la inot. Acum fiind mai mare si probabil avand un instructor mult mai bine pregatit pedagogic a prins drag de apa iar si dupa 9 sedinte face de buna voie scufundari etc. Baia pe cap este o placere acum pt el .
    Probabil nu e o chestie generala. Repet, tine si de competenta pedagogica a instructorului dar si de copil. Insa daca observati ca puiul se sperie foarte tare , va sfatuiesc sa ii mai dati ragaz cativa ani macar pana exista o buna comunicare verbala ca el sa inteleaga ce se intampla si ce trebuie sa faca. :)

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Eu i-am luat colacel special pt. bebelusi, care se pune in jurul gatului si l-am lasat in cada de baie de pe la 3 luni....La inot nu l-am dus, cursurile specializate sunt piperate...si nici timp liber nu am la discretie...

Membru inregistrat la
    21.08.2013
    Postari in forum
    3
    Andreuk imi pare rau sa aud ca a avut experiente traumatizante, bine ca si-a revenit. De asta imi e si mie frica. Desi suntem obisnuiti cu apa pe fata, pe cap (nu l-am privat de experienta cu dusul), nu stiu cum v-a reactiona intr-un mediu organizat.
    De aceea ma gandesc ca ar trebui sa mergem la un club care se ocupa numai cu asa ceva,cu personal bine pregatit. Sunt mai mari preturile, intradevar, fata de cursurile clasice, insa nici nu gasesti altceva pt varsta asa mica.
    Iar ca si comparatie intre cluburile de specialitate, este unul nou deschis, Acvatic Bebe Club, care e mai avantajos la tarife si mai aplica si diverse promotii. V-am zis ca sunt toba cu teoria!!! :)))
    Am citit din soarta in scoarta site-urile, am comparat tarife...si am ramas la ei! Interesant e ca ofera sedinta demonstrativa gratis pentru copii pana in 3 ani!!! Merita incercat!!!!! Mai mult ca sigur o sa sunam si ne programam, sa vedem despre ce e vorba. Va tin la curent!!!!

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Noi mergem la Aqua Garden Militari Rezidence. Este 30 de lei ora sau 240 abonamentul de 8 sedinte...deci tot aceeasi suma. Sunt super multumita de instructor. Se ocupa indeaproape de cursanti. :)

Membru inregistrat la
    21.08.2013
    Postari in forum
    3
    Din cate stiu, acolo intra mai toata lumea...ceea ce e cam riscant (din punctul meu de vedere) pt un bebe...noi am cautat special pt varsta asta mica..ne-am programat deja la sedinta gratuita oferita de ACVATIC BEBE CLUB, e pe bune!!:D d'abia asteptam sa vedem cum si ce o sa facem. O sa va povestim!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari