Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita heta1982's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2013
    Postari in forum
    3

Inflamare vaccin dupa 4 luni

Fetita mea are 4 luni si in seara asta am vazut ca i s-a inflamat si format ca un cos urat vaccinul BCG care l-am facut in maternitate. Vaccinul de 4 luni l-am facut acum o saptamana daca are vre-o relevanta. Ce se intampla?????

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Reactia este absolut normala...desi apare un pic tarziu....pe locul vaccinului i s-a format o boaba de mazare plina cu "coptura"....nu trebuie sa o rupi tu...se va inmuia si se va duce incet incet la baie...i-am tamponat-o cu iod. Nu trebuie sa te alarmezi...

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Așa e cum zice Hayeti. Și la băiețelul meu i s-a înroșit și umflat puțin, inițial și eu m-am speriat dar așa trebuie să se întâmple, asta înseamnă că vaccinul ” și-a făcut efectul ” ceva de genu mi-a explicat dr pediatru. Și eu l-am lăsat în pace, și a trecut de la sine. Deci stai liniștită, e bine! Pupici și sănătate !!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari