Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398

Ies dintisorii si durerea-i maaaaare

Ce gel ati folosit pentru calmarea gingiei fff inflamate a bebelusului?
    Zana Maseluta vine foarte greu, tipetele sunt din ce in ce mai mari, si Calgel-ul parca e apa de ploaie!

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    de ce nu incerci sa-i dai sirop nurofen sau panadol baby deoarece sunt bune pentru durerea de dinti si pentru durerile de gingii.si in plus au un efect de calmare mai indelungat de pana la cateva ore fata de calgel care nu e asa de grozav.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    off cunosc fimea s-a nascut cu dinti si la 4 luni avea toti dintii si 4 masele singurul care ne a ajutat a fost glicerina cu anestezina si vit A se prepara in farmacii......ajuta foarteeeeeeee mult incearca.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Roxyb, ii dau, dar nu tine...decat vreo 30 min.Am incercat si supozitoare, si sirop...
    Cryssa, multumesc tare mult...imi amintesc ca exista preparatul acesta, la baiat am folosit, dar uitasem...au trecut 7 ani de atunci:)

mada_lyna
    Guest
    nurofen plus dentinox, calgel,doar k sunt cam la fel si putin apa de ploaie. da-i ceva sa rontaie,adica jucarele de plastic ,cauciuc si mult noroc. sanatate!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Anestezina e foarte buna, adica eficienta. Calmeaza de asemenea foarte bine durerile cauzate de afte.
    Rabdare... O sa treaca si perioada asta!

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Buna mami i-mi pare rau ca va supara dintisorii si noi am tras cu ei dar acum la maselute este dezastru dezastru are stari de nervi de se da cu capul de jos cand il apuca asa tare, se joaca, rade si o data il apuca tare tare mult tragem si noi dr ne-a spus de Ibalgin, Nurofen si geluri dar ca si tine cred ca gelurile astea sunt cam apa de ploaie iar Nurofen si Ibalgin nu ii pot da asa la infinit . Un prieten medic de familie ne spus ca ar mai fi ceva homeopat se numeste Chamomilla ch cu diverse concentratii ch 5,15,30 ceva de genul asta insa nu se gasesc decat la vreo doua facrmacii in tot Bucurestiul eu am facut comanda pe net la un plafar asteptam sa vine sunt granule si se dizolva cate cinci granule in apa sau lapte de fapt este un concentrat de musetel

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari