Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224

Haine second pro sau contra?

ce parere aveti de achizitionarea hainutelor sechond pt bebe?

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Nu am cumparat si nu voi cumpara pt copii haine second hand,multumesc lui Dumnezeu am posibilitatea sa le cumpar la pret intreg

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Dar hainute second de la verisori ati primit?.............

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Eu am primit ff multe hainute si nu le-am refuzat...insa dupa 6 luni am inceput sa cumpar si eu second...Am gasit un mag cu haine din Anglia second pt adulti dar si pt copii, ff dragut!
    Chiar mi-a zis cineva:Vai draga..cumperi de la second??!! mai ironic...insa i-am raspuns ff scurt..

Banuiesc ca nu imi dai tu bani sa-i cumpar fiului meu...asa ca ,treaba noastra!! De atunci nu mai zic de unde le am,de unde le-am cumparat!

Floricica Nou Venita andelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2011
    Postari in forum
    36
    parerea mea este ca un adult mai merge sa isi cumpere haine second dar pt copii chiar nu m-i se pare ok.nu vreau sa jignesc pe nimeni dar nu m-i se pare tocmai sanatos si igienic pt un copil.asta este parerea mea sper ca nu deranjeaza pe cineva.pupici
    Modificata de andelina; 29.03.2011 la 14:45:28.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    HAINELE de la second sunt chiar misto unele iar spalate si calcate arata de nota 20 eu i am luat fetei si pt noi hainute de acolo fara sa avem vre-o problema si ne permitem sa luam si la pret intreg....am luat haine de acolo de firma..next,cherooke,etc eu zic ca merita mai ales la copiii care cresc asa repede...cine zice ca nu a luat dati-mi voie sa ma indoiesc...suna a snobism..pupici

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu mai cumpar haine second din Anglia...calitatea superioara fata de ce gasim la noi in magazine,hainele sunt f.bine intretinute,sunt ca si noi unele...Si am o situatie materiala bunicica ...

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    nu am cumparat niciodata haine second dar daca ar fi cazul probabil as faceo.
    hainele sunt dezinfectate si toate cele ,este ca si cum ar purta haine dela frati sau de la cunoscuti.
    oricum ideea principala este ca nu , kevin are si va avea doar haine noi, ar fi si culmea sa-i dau haine purtate si noi sa purtam haine noi.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    HAINELE de la second sunt chiar misto unele iar spalate si calcate arata de nota 20 eu i am luat fetei si pt noi hainute de acolo fara sa avem vre-o problema si ne permitem sa luam si la pret intreg....am luat haine de acolo de firma..next,cherooke,etc eu zic ca merita mai ales la copiii care cresc asa repede...cine zice ca nu a luat dati-mi voie sa ma indoiesc...suna a snobism..pupici
    Imi pare rau sa te contrazic dar te indoiesti degeaba,ce te face sa crezi ca noi cele care nu cumparam haine second hand am minti ,a cumpara haine la pret intreg nu inseamna a fi snob te rog sa ai grija ce vorbesti inainte de a posta ceva de genul asta

Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224
    si eu cumparr si sunt f multumita ,pt ca le iau de firma .la pret la jumatate.am primit de la cunostinte cu sacii si miau prins f bine,dar in schimb nu cred ca e bine sa fim judecate pt asta!!!!cine are posibilitati f bine ma bucur pt ele!!dar sa nu critice celalate mamici care nu au.la fel cum sa intamplat si cu indemnizatile cand li sau micsorat

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Nu cumpar sh. Nu imi place ideea de a purta ceva ce a purtat altcineva necunoscut inainte, nici pentru mine nici pentru fete. De primit am primit de la prieteni, ca de la verisor nu avem cum ca e mai mic, si baiat. Dar ce am primit, foarte putine, nu le-am folosit. Singura utilizare sh se intampla in familie, de la Sara la cele mai mici.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari