Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Eruptia dentara la bebelusi

Mamici cum ati trecut de perioada eruptiei dentare la bebeii vostri?Fetitei mele i-a erupt primul dintisor, ieri in dreapta jos.Nu a a vut febra, nici diaree, doar foarte agitata si ziua si noaptea si 2 zile nu a mancat chiar asa bineCand va iesi oare urmatorul?

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    depinde de copil, nu e o regula. fetitei mele i-au iesit cei doi dintisori de jos deodata, dar avea 1 an si o luna. nu a avut nici un simptom, poate doar putin agitata dar nu ceva extraordinar. finutului meu i-a iesit primul dintisor la 6 luni si apoi a mai stat o luna si o saptamana pana i-a al doilea intisor. mlt succes!

sadia
    Guest
    Mai nici noi nu am avut mari probleme,primi dintisori i-au iesit la 7 luni amandoi odata......ultimi au fost un pic problematici ,un pic de diaree......in rest nimic.

Floricica Nou Venita Simina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2012
    Postari in forum
    5
    Fetiței mele i-au ieșit cei doi dinșițori de jos deodată...la 4 luni jumate. Acum i-au ieșit încă 3...cei doi de sus, și unul jos, în drepata....acum are 8 luni jumate. E agitată, nu a făcut febră la nici un dinșițor, dar doarme destul de rău, și-a schimbat programul, adoare după 12 -1 noaptea cu multe plânsete și supărări :) deși doarme bine, se trezește la 8 dimineața, papă un pic de lapte și doatme iar până la 10.... Dar sper să ajungem la programul de înainte, când adormea la 21. :)

Floricica Nou Venita cristina.badea's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2012
    Postari in forum
    12
    Bebelusul meu are 7 luni si de 3 luni are gingiile umflate si rosii. Ii ies in acelasi timp 4 dintisori, 2 sus si 2 jos. Saracutul e tare agitatt, il dor rau si cateodata il apuca un moment in care plange din tot sufletul de durere. Ca remedii: baby 4 you (plafar), dentinoxx (cu lidocaina) si gengigel (cu acid hialuronic). Daca nu-i ies pana la 10 luni tre' sa merfem cu el la dentist, sa-l ajute sa-si sparga un pic gingiile. Tine-ti-ne pumnii sa iasa singurei si sa-i dea pace. :)

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    Fetitei mele i-a iesit al doilea dintisor, fara prea multa agitatie.Am scapat usor la primii dinti.O sa vedem la urmatorii, la cei de sus am auzit de la mamici ca e mai greu.Oricum e un pic mai mofturoasa decat de obicei,in schimb sunt multumita ca doarme bine deocamdata.De seara la 21.30 pana dimineata la 8.30 cu 2 treziri noaptea cand bea numai ceai.Nu vrea sa mai pape noaptea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari