Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rsnejok's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    53

Dermatita atopica la bebelus de 4luni!

Buna

Astazi copilului meu de 4 luni i-au pus diagnosticul: dermatita atopica! N-am stiut ce inseamna pina n-am citit pe internet, acum sint foarte speriata, pentru ca am inteles ca nu se vindeca aceasta dermatita. Copila are niste pete rosii si uscate pe obraji, git si sub brat. Ea nu doarme noaptea, se trezeste plingind si se scarpina mereu in zonele respective! Am folosit deja 2 creme prescrise de pediatru si nu o ajuta. Astazi ne-au prescris alta crema, sper sa ne ajute. Sint disperata si mi-e mila de fetita mea cind o vad cum sufera din cauza mincarimilor (((

S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Se poate vindeca dermatita atopica??? Astept raspunsurile voastre!

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Iti recomand de la Aven Trixera, gel de dus emolient pentru dermatite atopice si in principal Crema emolienta pentru dermatita.

Floricica Cu Vechime avvva's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    7.768
    Buna, mamico! Nu te panica, nu e nimic grav. Baietelul meu are dermatita atopica si cu crema potrivita si gel de dus potrivit, e f bine. Va trebui sa tii cont de cateva restrictii si totul va fi ok. Nu as vrea sa ma repet, asadar voi cauta postarea mea de acum cateva luni, acolo poti gasi totul. Daca mai ai nelamuriri, poti sa-mi scrii
    o seara frumoasa!
    uite aici"
    https://www.copilul.ro/forum/bebelus...ml#post3034172
    Modificata de avvva; 02.02.2014 la 20:56:48.

Floricica Novice alinatxxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2010
    Postari in forum
    349
    Citat Postat de rsnejok Vezi mesajul
    Buna

Astazi copilului meu de 4 luni i-au pus diagnosticul: dermatita atopica! N-am stiut ce inseamna pina n-am citit pe internet, acum sint foarte speriata, pentru ca am inteles ca nu se vindeca aceasta dermatita. Copila are niste pete rosii si uscate pe obraji, git si sub brat. Ea nu doarme noaptea, se trezeste plingind si se scarpina mereu in zonele respective! Am folosit deja 2 creme prescrise de pediatru si nu o ajuta. Astazi ne-au prescris alta crema, sper sa ne ajute. Sint disperata si mi-e mila de fetita mea cind o vad cum sufera din cauza mincarimilor (((

S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Se poate vindeca dermatita atopica??? Astept raspunsurile voastre!
    Buna,
    Bietelul meu acum in varsta de 3 ani si 5 luni s a nascut tot asa cu dermatita atopica... dupa mai multe consultatii si fel de fel de geluri si creme recomandate de madici, am descoperit singura citind pe net o crema si un gel de dush pe care l am folosit pana la 2 ani si ceva cand s a si dus .... Produsele Physiogel - GlaxoSmithKline
    INCEARCA ASTEA SUNT FFF BUNE!!!

Floricica Nou Venita Ana.Roxana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2013
    Postari in forum
    4
    Buna! Si bebelusul meu a avut dermatita atopica.Am fost cu el la 3 medici si doar ultimul ne-a recomandat un tratament care adat rezultate.Noi folosim produsele A-Derma si sunt foarte bune.Dupa cateva zile nu a mai avut nici macar o pata sau bubita...nimic.La varsta de 5 luni am fost cu el la medic si acum avem 9 luni si o saptamana si nu am mai avut probleme deloc.Ii facem baie cu gelul de dus de la A-derma si il facem cu o crema in fiecar seara tot de la A-Derma si e foarte bine.

Floricica Nou Venita heta1982's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2013
    Postari in forum
    3
    Iti recomand cu cea mai mare incredere produsele de la EMOLIUM (lotiunea speciala pentru corp SPECIAL EMULSION, emulsia pentru baie BATH EMULSION si samponul hidratant). Si fetita mea de 5 luni jumatate era cat pe ce sa o scap sa faca aceasta deramatita, dar mi-au fost recomandate la timp aceste produse si nu mai avem nici o problema. Sa nu folosesti balsam de rufe atunci cand ii speli hainutele!!!!!
    Mult succes!

Floricica Nou Venita emilia77's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2013
    Postari in forum
    24
    Si baietelul meu are, ii dau cu Aven Trixera iar ca sapun folosesc Klorane bebe....in timp ii va trece ,am inteles ca pana la adolescenta ne vom confrunta cu aceasta dermatita.....ii apar pete, ii dispar si tot asa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari