Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ove87's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2013
    Postari in forum
    2

Darius ....agitat

De 3 zile Darius este mai mereu agitat. Joi seara dupa o ora de somn s-a trezit cu un plans puternic si de neoprit. Nu stiam ce sa-i facem, asa ca l-am schimbat, l-am plimbat, alintat dar tot nu se oprea din plans. Plangea, se inneca si vomita. De atunci sunt putine ore cand sta linistit. Vineri a facut si putin febra 38.5 si i-am dat 20 de picaturi de Tachipirina 100ml.
    E ceva grav??!!!!......
    Darius are 3 luni 2 saptamani.

Floricica Nou Venita Reea_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2012
    Postari in forum
    217
    de ce nu mergeti cu el la pediatru? noi nu ne putem da seama ce ar putea avea dar medicul daca il vede trebuie sa gaseasca o solutie.

Floricica Nou Venita gabryyela's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2012
    Postari in forum
    17
    la bebelusi se schimba situatia intr un ritm alert , la 38.5 poate sarii rapid la 39 si sau poate scadea la fel de rapid la 36 si parerea mea este sa mergeti la pediatru.....poate fi o viroza...poate fi o durere pe care o simte bebe din diferite motive....dar un lucru este sigur un bebe nu plange si nu se agita fara motiv !!! multa sanatate !

Floricica Nou Venita anastasia1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    152
    Sunt de acord cu fetele, eu zic sa mergi la pediatru, sigur are el ceva de plange si mai ales ca a facut si febra are ceva mititelul...ma gandesc ca poate ii ies dintii ca febra nu e chiar atat de mare. MERGI LA DOCTOR.

sadia
    Guest
    Fuguta la doctor mamica,eu ma duceam la prima febra,numai zic ca sunam din prima,copilul e mic....nu sta cu el acasa!!!

Floricica Nou Venita ove87's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2013
    Postari in forum
    2
    Astazi am fost cu Darius la pediatru (urgente) si i-a facut analiza la urina si sange, ambele au iesit bune. Ne-a spus ca e posibil sa fi facut febra din cauza unei viroze. Si in caz de mai face febra trebuie sa-i dau tachipirina, daca nu trece nici cu tachipirana trebuie sa-i facem un tratament cu amoxicilina. Sper sa fie bine. Multumumi pt sfaturi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari