Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pausan_raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2011
    Postari in forum
    1

Cum sa ii fac program de somn?

fetita mea are doar 8 luni si nu are pro. de somn doarme foarte putin si nu reusesc sai fac un pro. de somn cine ma poate ajuta

mischa2000
    Guest
    pai e cam parziu sa ii faci program de somn ...
    mai precis ne poti spune ... totusi cum doarme?
    ziua si noaptea?
    la varsta asta ar trebui sa doarma toata noaptea si macar de doua ori ziua.

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    pe forum, Raluca!

Si eu am o fetita care mi-a dormit putin in primele 6 luni, iar apoi am luat masuri. Am povestit aici: Sfaturi utile despre cum sa doarma bebe toata noaptea!

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Copiii nu prea au un somn regulat in primul an de viata... Se regleaza de la sine. Aveti rabdare si nu ii fortati sa se culce daca nu dau semne de oboseala... O sa asocieze, doar, culcatul cu ceva rau.
    Nici bebele meu nu a dormit prea bine intre 4 si 8 luni. Abia acum si-a reglat cat de cat somnicul. Si nici chiar acum nu doarme acelasi numar de ore, mai ales in timpul zilei. Depinde mult de cat de stimulat este cand este treaz si de cat timp petrece afara la aer curat. Cel mai bine doarme afara in timpul zilei. De aceea obisnuiasc sa il culc in carucior pe balcon, daca nu am timp de o plimbare la orele lui de somnic.
    Noaptea doarme f bine acum, de la 19.00-20.00 pana la 6.00-7.00. Si ora de culcare seara depinde de cat de obosit este...si de cat de mult a dormit dupamiaza.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari