Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lungucatalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    As vrea sa stiu cu ce sa il spal pe fata are tenul mai sensibil

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Exista o apita si de la Mustela si de la Klorane...care doar se tamponeaza o compresa sterila si se curata perfect fata...este perfecta ptr pielea sensibila a puiutului...La Mustela este o apita de curatare..iar la Klorane o crema....o poti lua pe care o doresti..dar..in niciun caz sa nu fol. musetel..caci pielea o sa inceapa sa se exfolieze..numai bine! Sanatate!

Floricica Nou Venita georam's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2009
    Postari in forum
    63
    eu lam sters cu ser fiziologic si comprese sterile

Floricica Nou Venita lungucatalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    Am consultat un dermatolog si mi-a dat o crema cu apa termala de la Baile Herculane.

Floricica Nou Venita rumburaki's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2008
    Postari in forum
    31
    la bebele meu il stergeam cu tifon inmuiat in ceai de musetel dupa aia il stergeam cu ulei de bebe tot asa era gingas la mine a mers

Floricica Nou Venita oxigen's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2008
    Postari in forum
    59
    Eu recomand Mustela.E scumpa, dar f buna.Fetei mele i-au mers f bine toate produsele.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Noi folosim ser fiziologic cu comprese sterile...sau din cand in cand il dau cu sapun lichid protex!

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    si eu am folosit ser fiziologic si i-a mers f bine iar ca si crema, il dau cu o crema nivea pt bebelusi...

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    Eu o spal cu laptic. e cel mai bun si ii face fetisoara foarte fina.

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    Noi am folosit apa termala de la Avene. A fost foarte buna, in citeva zile i-au disparut toate bubulitele (cosuletele) cu care ramasese dupa nastere. Pulverizam pe o compresa starila (vorba vine, fusese sterila cind era sigilata) si il stergeam (nu tamponam) pe fata.

Floricica Nou Venita ziba's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    11
    Noi am folosit din gama Klorane laptele acela demachiant fara clatire - a propos, merge super si la noi, mamicile - plus apa termala Premier Eau de la Uriage. Produse scumpe, dar care isi merita si renumele si banii! Sunt de acord si cu gama Mustela, stiu de la prietena mea ca e f buna, dar noi n-am mai incercat-o pt ca ni s-au potrivit ca o manusa cele de mai sus. Cu ser fiziologic nu sunt de acord pt ca sunt saruri, la urma urmei, deci sarate, si... puneti-va in locul lui bebe, daca v-ar conveni sa simtiti pielea cum va strange dupa ce se usuca sarea aceea. Iar cu musetel la fel, nu sunt de acord, pt ca asa cum a spus Serena pielea se exfoliaza si favorizeaza aparitia de bacterii unde ramane vreo particica, fie chiar infima, din floarea nestrecurata bine. Sanatate si decizii bune!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari