Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita je_bianca's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    1
    Avand in vedere ca cei mici sunt predispusi la alergii de la detergent, geluri de dus, etc,cu ce ar fi recomandat sa le inlocuim??

Floricica Novice mony22's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.09.2008
    Postari in forum
    438
    Eu am folosit la fetita si acum folosesc la bebe detergent Dermalin. Se gaseste la Sensiblu.

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    eu am folosit detergent teo bebe in primul an!il gaseam in real!
    de la un an -un an jumatate am inceput sa spal si pentru el cu acelsi detergent ca pentru noi,ariel!

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    acum am recitit postarea ta....spui sa inlocuim detergentul!!!cu ce???mama ne fierbea hainele,le freca cu sapun de casa,spala la mana pana innebunea!!dar alea erau vremurile.....
    acum poti face alergii de la orice!!
    nu prea inteleg daca copilul tau a facut alergie si nu stii cu ce sa speli sau e o supozitie si sa incercam sa gasim niste raspunsuri??

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Eu folosesc detergent obisnuit pentru bebe si dau program de clatire intensiva, iar gelul de dus....Pentru ce la bebe? Nici nu ma gandesc sa ii intoxic pielea cu asa ceva!!! Folosesc sampon de bebeusi, ca deh.. cu ce sa il spal pe cap? si sapun fara detergenti Eucerin. In rest creme naturale pentru iritatii. Altceva nu folosesc. Sanatate!

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    eu spaal k dalin detergent pt bebe

Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224
    buna fetelor,sunt noua pe aici,eu am o fetita de 6 luni si in primele luni am folosit de la sanosan,iar acuma folosesc ariel si balsam de rufe de la sano pt bebe iar gel de dus nu folosesc si o spal cu sampon mustela este f bun decand sa nascut il folosesc si sampon si crema voi cu ce spalati?

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    hainutele le spal cu detergent normal tide.Balsam de rufe Silan Baby.Iar la baita produse Nivea baby,crema pentru fundulet Sudocrem iar ulei doar de masline amestecat cu vitamina A

Floricica Veterana patratel's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2009
    Postari in forum
    12.516
    exista cumva Silan baby sau te referi la Silanul alb

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Buna fetele! Eu am folosit in primul an de viata al fetitei mele detergent Dermalin de la Sensiblu si AMWAY ptr copii, acum folosesc SAVEX cu balsam...mie mi se pare bunicel comparativ calitate-pret, la baita avem Mustela si Klorane...sunt f. bune, si cremitele dupa baita...sanatate multa

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Scuze !da asa este Silan Alb Sensitiv .Am scris baby pentru ca are un bebelus pe el ;-))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari