Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    salut voi ce crema folositi la prichindei?eu am folosit la inceput nivea,bepanthen,cutaden etc..si tot iritat era ,pina am gasit o crema de la FISSAN care i potriveste acum,si nu mai am probleme cu iritatiile.nu stiu sigur daca este si in romania,ca e buna intr-adevar,oricum depinde de fiecare copil.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Livia, eu nu folosesc nimic, ca nu se irita de la scutec. Am Bepanthene pentru orice eventualitate, dar l-am folosit numai de vreo doua ori, putin de tot. Ne-a dat si pediatrul ceva crema de galbenele, expira langa Bepanthene...

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    ma bucur ca nu ati avut probleme cu iritatiile,la noi nu a fost asa,dar in sfirsit am gasit pe cea buna.

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    de trei ani folosim in fiecare seara dupa baita bepanthen.

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna!cind am incercat cu bepanthenu i-au trecut iritatiile intr-adevar,dar o saptamina,dupa aceea iar a avut, am tot schimbat crema pina cind am gasit cea potrivita.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    in primele luni de viatza am folosit Bepanthen-ul(e scump,bun,dar jumatate din tub e gol).acum folosesc Nivea pt funduletz si e f buna.

stefaniajohansson
    Guest
    eu va recomand din suflet Inotyol, produs de laboratoarele Fournier din Franta. are in compozitia sa un calmant care ia durerea in cateva secunde. Jacqueline a facut rani cand am incercat sa schimb marca de scutece. iritatia s-a agravat foarte rapid si incepuse sa aibe un pic de sange..am stat cu ea fara scutec, am culcat-o pe un prosop (timp in care ea a plans fara pauza iar eu am plans langa ea) si am asteptat sa vina o prietena sa mi-l aduca. cand i-am dat cu Inotyol a plans primele secunde, cat timp am uns-o, pe urma s-a linistit. probabil are efect de anestezie locala ;P

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna stefania!acum am o crema care e buna la mihai,dar daca as gasi aici ,in italia o sa vad daca este ,o s-o cumpar si eu,sa am in caz de orice...

stefaniajohansson
    Guest
    se gaseste, ca am dat cautare pe google.it si mi-au apartut o groaza de rezultate..si in romania se gaseste..dar nu stiu daca cel produs de laboratoarele Fournier..cred ca e un echivalent al Inutyolului. imi aparea ca se numeste Cutaden in Romania..si e produs de Armedica..dar in acest caz nu pot sa-mi dau cu parerea..nu stiu daca sunt exact aceeasi chestie..

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna stefania!da intr-adevar se gaseste si aici...in italia.multumesc de recomandare[imbratisarea]

stefaniajohansson
    Guest
    cu cea mai mare placere

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari