Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Mady89's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2014
    Postari in forum
    3

Constipatia la bebelus

Buna tuturor mamicilor...am si eu nevoie de un sfat, am o fetita de 1 luna..prima saptamana am alaptat-o de la san dar nu voia sa suga..asa ca din a 2a saptamana am dat-o pe lapte praf vitalact.apoi a inceput sa nu mai iasa cu scaunul, acum 1 saptamana am dat-o pe milupa milu mil 1 si tot la fel..nu iese cu scaunul desi se screme intr0-una, si are un somn nelinistitor, se screme pana incepe sa planga desi da gaze..dna. Doctor a spus ca asa e normal ca nush ce ca nush cum..sunt ingrijorata ca nici nu se odihneste, nu doarme toata ziua aproape, e si din cauza colicilor nelinistea asta desi ii dau alinan si ceai baby drink, dar ma deranjeaza tare ca se screme si nu poate iesi iar cand iese iese moale nu tare deci nu e constipata, mentionez ca am folosit un supozitor cu glicerina si a facut doar dupa ce i l-am administrat..mai intampina cnv problema asta?

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Probabil daca fetita ar fi fost alaptata la san acum nu ar mai fi aparut constipatia.Incearca sa o obisnuiesti sa suga la san,este foarte mica si ii trebuie mai mult timp pana se obisnuieste,este pacat sa nu o alaptezi daca ai laptic.insista cu calm si rabdare si vei reusii,cam toate mamicile se confrunta cu asta in primele zile.In al doilea rand mi se pare ca i-ai schimbat foarte repede si brusc laptele praf ,este foarte mica si o dai peste cap.Avand in vedere ca are doar 1 luna si nu consuma decat laptic este foarte important sa urmezi sfaturile medicului.Daca primul nu ti-a fost de ajutor incearca la altul.Multa sanatate

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari