Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Concurs: Pampers premiaza mamicile fericite!

Somnul neintrerupt este extrem de important in dezvoltarea celor mici. Beneficiind de un somn de calitate in timpul noptii, micutii se trezesc binedispusi si sunt gata sa se bucure de momente unice alaturi de parinti. Pentru ca stie cat de pretioase sunt pentru mamici aceste clipe, in care bebelusul se trezeste zambind fericit, Pampers a creat noul Pampers Active Baby, care ofera pana la 12 ore de protectie impotriva umezelii, pe timpul noptii.

Noile scutece Pampers Active Baby si Pampers New Baby contin un strat extra absorbant pentru somn, care absoarbe umezeala mult mai rapid, pentru ca cei mici sa poata avea parte de un somn linistit de pana la 12 ore. Pampers intelege cat de important este somnul neintrerupt atat pentru bebelusi, cat si pentru micii exploratori, de aceea gama Pampers Active Baby este disponibila pentru toate marimile: Pampers New Baby (1-2) si Pampers Active Baby (3-6).

Copilul.ro si Pampers te invita sa participi la concurs!

Ce trebuie sa faci?

Spune-ne cum te asiguri ca micutul tau beneficiaza de un somn de calitate in timpul noptii? Impartaseste aici parerile si sfaturile tale, iar Pampers premiaza prin tragere la sorti 10 fericite mamici.

Premii:

10 premii – cate un pachet de scutece Pampers Active Baby si un pachet de servetele umede Pampers Baby Fresh pentru fiecare fericita castigatoare.

Perioada de desfasurare: 8 - 31 mai

Castigatoarele vor fi anuntate incepand cu data de 3 iunie.

Mult succes!

Floricica Nou Venita cristichisu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    7
    Somnul linistit se obtine multumita la mai multi factori.Trebuie in primul rand ca bebeul sa fie bine hranit, curat, apoi sa fie o atmosfera calma inainte de culcarica eventual un carusel cu cantece de copii ascultate in surdina. Cam astea sunt ingredientele unui somn linistit si ca-n puf !!!

Floricica Nou Venita 27ralu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2010
    Postari in forum
    12
    In primul rand,inainte de culcare il schimb de Pampers,apoi il spal pe dinti.ma asigur ca e comod,ca sa nu se trezeasca pe timpul noptii.

uta
    uta este offline.
    Floricica Nou Venita uta's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2013
    Postari in forum
    1
    Inainte de culcare il hranesc bine pe puiut il spal si facem un masaj usor pt deseara..:))apoi il schimb in scutecul PAMPERS,FIINDCA e cel mai bun si nu irita .Iar puiut meu doarme toata noaptea linistit fara a se trezi..:)) INCERCATI SI VOI!!

Floricica Nou Venita alina_trica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2012
    Postari in forum
    14
    Am avut si am noroc de o fetita foarte cumintica care nu nea dat batai de cap cu somnicul.Pentru a avea un somn cat mai linistit inainte de culcare facem o baita buna urmata de un masaj relaxant cu ului de lavanda, savuram un biberon cu laptic dupa care ne punem pijamaluta care consta intr-un maieut si un Pampers Active Baby de care suntem foarte multumiti si pe care in folosim cu mare drag de cand am facut cunostinta cu aceasta lume minunata.

Floricica Nou Venita ancastoica19's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    4

SCUTECUL SE SCHIMBA DE CATE ORI ESTE NEVOIE
    Aceasta este un sfat general valabil pentru schimbarea scutecului, dar numărul de scutece pe care trebuie să îl schimbi într-o zi depinde de bebelușul tău, de cantitatea de lăptic sau mâncare pe care le consumă, de sănătatea lui și de sistemul digestiv. Nu trebuie să îți faci griji că nu vei afla când e momentul să schimbi scutecul. Bebelușul tău te va anunța, cum știe el mai bine, că nu îi mai place hăinuța murdară și vei știi imediat că a sosit momentul pentru schimbarea scutecului.
    În general, copiii mici udă scutecul la un interval de 1-3 ore și au un scaun de câteva ori pe zi. Dacă aduni, atunci vei afla că va trebui să schimbi un scutec de cel puțin 10 ori pe zi.
    Ține cont de două reguli de aur dacă vrei să ai un bebeluș uscat și sănătos:Schimbă scutecul bebelușului ori de câte ori are un scaun. Este important și pentru igiena și pentru confortul lui, pentru că nu va fi deloc fericit să stea într-un scutec murdar.
    Nu te baza numai pe scutecele super absorbante. Oricât de bine mențin lichidul în interior cu ajutorul stratului de gel, bebelușii vor simți, după câteva ore, umezeala.
    Fă-ți provizii de scutece înainte să vină bebelușul pe lume și împrospătează stocul mereu. Alegerea scutecului potrivit nu e ușoară, dar atunci când mergi la magazin caută scutecele de unică folosință, practice și ușor de schimbat. Alege mărimea potrivită pentru vârsta și greutatea bebelușului.Caută scutece pentru bebeluși cu putere de absobție mare și cu un sistem de prindere care să nu îți facă surprize neplăcute. Dacă scutecul nu este cel potrivit, există riscul ca acesta să se frece de pielea bebelușului sau să aibă loc scurgeri pe lângă.Înainte să schimbi scutecul pune-ți la îndemână toate lucrurile de care ai nevoie: un scutec curat, servețele umede (care conțin loțiuni speciale ce ajută la restaurarea PH-ului pielii și îl protejează pe bebeluș de iritații), creme speciale pentru pielea delicată a bebelușului.Curăță atent pielea copilului și ține cont de faptul că fundulețul trebuie curățat de sus în jos și de la partea curată spre cea murdară astfel încât să nu fie împrăștiate impuritățile. Pentru a preveni iritațiile, lasă pielea să se usuce înainte să pui următorul scutec pentru a preveni iritațiile.

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    la primul bebe greu a mai fost cu somnul.mai ales ca a avut si o piele mai sensibila si scutecele mereu i-au iritat funduletul.dar la al doilea bebe m-am hotarat sa folosesc numai scutecele Pampers pentru ca sunt mult mai subtiri si lasa pielea sa respire.somnicul a fost unul mult mai linistit mai ales cand facem mai intai o baita,papam cam cu doua ore inainte de nani(am constatat ca daca ii dau copilului sa mance cam cu doua ore inainte de culcare doarme mult mai bine).si astfel adoarme imediat cand ii dau bibetronul cu laptic caldut.si uite asa se odihneste si bebe si mami.acum urmeaza al treilea bebe la care voi proceda la fel.

Floricica Nou Venita popescu_oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2011
    Postari in forum
    6
    pentru un somn linistiti facem baita,mancam,ne stergem pe dintisori deoarece nu avem decat 11 luni,ne punem pampersul si ne imbracam in pijamale pupam pe mami si pe tati iar in timp ce citim o poveste bebe se duce in taramul viselor pana dimineata la 6.30.multumim pampers pentru o noapte linistita fara umezeala si disconfort

Floricica Nou Venita gherghely's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2011
    Postari in forum
    25
    pentru ca micutul meu Damian (are 5luni) sa aiba un somn linistit este important sa fie imbaiat (ii facem baie inainte de culcare), il masam cu ulei de bebelusi,si cel mai important sa aiba scutecul curat ,confortabil si placut. pt acesta folosim cu mare incredere scutecele Pampers. Caci la inceput,de ce sa nu recunoastem, ca cele mai multe mame tinere folosim scutece mai ieftine ca sa facem economie, insa nu suntem multumiti caci bebelusul se uda pe hainute, trebuie sa il schimbam mai des,si intr-un final ajungem sa platim mai multi banuti aiurea, si ei saracii dorm mai rau. Eu am patito si am trecut repede la scutecele Pampers. iar acumn puiutul nostru doarme linistit.

Floricica Nou Venita Dedicut's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    32
    Inainte de culcare bebe face o baita, apoi ne mai jucam putin in pat ca asta e placerea lui, bea un biberon cu lapte si apoi ne spalam pe dinti. Asiguram in camera o temperatura pe placul lui, 23 de grade, punem un pampes curat si o pijama confortabila iar apoi adoarme tinand-o pe mama de degetul mare, intotdeauna. :) . Noaptea doarme linistit doar ca se suceste in pat in toate pozitiile si cel mai mult se impinge in mama sau imi imi ia mana sa o pun peste el.

Floricica Nou Venita sanduargenti_IL's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2012
    Postari in forum
    9
    ca sa aiba un somnic linistit bebe trebuie sa primeasca o masa consistenta si o baita in care sa se joace cel putin un sfert de ora in apa cu jucari.neaparat trebuie sa poate scutecele de la pempers ca sa se simta confortabil si pe timp de seara si desigur ii mai trebuie si o portie de joca cu parintii dupa care doarme linistit toata noaptea.noi asa facem si dormim ca un ingeras

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari