Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MadalinaV's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2013
    Postari in forum
    6

Ce produse cosmetice folositi pentru ingrijirea bebelusului?

Folositi produse conventionale, din supermarket? Ati incercat vreodata produsele bio?

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de MadalinaV Vezi mesajul
    Folositi produse conventionale, din supermarket? Ati incercat vreodata produsele bio?
    Noi am folosit in prima faza produsele Nivea...dar la un moment dat lui Osmicu ii apausera niste portiuni mai uscate de piele si atunci am schimbat pe Klorane. Am folosit si produse Uriage, excelente. Acum ca a crescut utilizam gama Topfer, despre care se spune ca sunt bio. Sunt multumita de ele...

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de MadalinaV Vezi mesajul

Noi prima oara am folosit Mustela,apoi am luat majoritatea produselor de care auzisem "de bine" gen Klorane (de care am fost foarte multumita),Uriage,Bioderma,etc.Personal am incercat sa ma feresc de produsele din supermarket.Am cumparat de la farmacii sau de la bebe tei.

Floricica Nou Venita MadalinaV's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2013
    Postari in forum
    6
    Si noi folosim cosmetice bio, numai ca nu mai am incredere in Klorane si alte dermatocosmetice datorita ingredientelor pe care le contin. Incercam sa folosim numai produse bio de tipul Weleda sau Eco Cosmetics

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Noi inca nu ne-am nascut, mai avem la un colt, insa avem la dispozitie o gama foarte larga de produse, mai ales ca nu suntem in Romania. Nu stiu daca in magazinele DM din Romania se gasesc produsele de la firma BUBCHEN, va spun ca sunt foarte foarte bune! Si iarasi PENATEN, HIPP, nu zic ca NIVEA nu ar fi in regula, insa celelalte sunt mai bune! In toata perioada de sarcina eu le-am testat pe mine ca sa vedem calitatea ca sa nu o fac pe bebelusa mea un micut cobai atunci cand se va naste! :)) si iarasi sunt foarte bune servetelele ptr poponeata de la firma "mama" a DM-ului si anume BABYLOVE si sunt si destul de convenabile ca pret!

Floricica Nou Venita nicoleta_v's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2013
    Postari in forum
    18
    Salut!Eu nasc luna viitoare si sunt in cautare de produse cosmetice pt bebe...sora mea mi-a recomandat Klorane..mi-a spus ca e minunat pentru fetita ei...problema e ca aici in Budapesta nimeni nu a auzit de marca asta...am gasit pe un site doar produse pt femei/barbati...nu si bebe....Aici am vazut in farmacii brandul Babé...voi il stiti? l-a incercat cineva?..multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari