Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    Fetelor am auzit o minunatie. . . . Am fost cu cea mica la pediatru. Si in cabinet inaintea mea a intrat o mamicuta cu o fetita de 1 an. Apoi am intrat si eu. Am auzit de la dr ca mamicuta isi ungea fetita cu ulei de floarea soarelui atat pe capusor( era tunsa cheliuta)cat si pe corp. Avea saracuta numai cojite. . . Doamne dumnezeule. . . . Voi ce produse folositi? Haideti sa ne adunam si sa ne sfatuim cam care ar fi produsele indicate sa le folosim. Atat pentru noi cat si pentru bebelusii nostri. . . Va pup si va astept

lilypie - personal picturelilypie breastfeeding tickers

Floricica Nou Venita ziba's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    11
    Salutare! Eu folosesc pt baietelul meu toata gama Klorane. Am gasit-o dupa multe incercari, stiu ca e bine sa nu schimbi gama odata ce observi ca-i merge bine copilului cu ea, insa noua nimic nu ne mergea bine! Am inceput cu Chicco, pt ca s-a intamplat sa primim in spital cand s-a nascut samponul si laptele de corp. Au aparut iritatii, nu urate si nu peste tot, incat am crezut ca e vb de aceeasi infectie a pielii care ii aparuse si pe pielea fetei si despre care pediatra imi spusese ca a contactat-o din spital. Am mai persistat o vreme in a folosi tot Chicco, pana mi-am dat seama ca nu mai tine. Am trecut la Baby Johnson. Asta l-a iritat si mai si. Mi-am zis sa incerc cu o gama dermocosmetica, pt ca am realizat ca se poate sa ma mosteneasca - sunt alergica si am tenul f sensibil. La farmacie insa, tanti de acolo, bine intentionata, de altfel, mi-a recomandat gama Sanosan. Mi-am zis sa incerc si cu asta, mai ales ca laptele de corp mirosea a levantica, iar noi treceam printr-o perioada in care baietelul-prichindelul nu avea somn noaptea, si am sperat ca aromaterapia sa-si faca efectul (aiurea!). Nici asta nu ne-a placut la pielicica. Intr-un final, m-am dus hotarata in farmacie si i-am luat toata gama Klorane, cu care cochetam in gand de mult si pe care mi-o doream s-o incerc de mult; de fapt, daca nu as fi primit cadou la maternitate Chicco, in mod cert as fi inceput cu Klorane. Am luat samponul/gelul de dus 2 in 1, laptele de corp, crema de fata, crema impotriva iritatiilor de scutec si laptele demachiant, pe care il folosesc atat la el, pt stergerea pielii fara clatire, cat si la mine, cu succes, dupa muuuulte incercari si testari cu pretul comfortului propriei pieli... A trebuit sa am un bebe ca sa descopar si eu un produs super pt tenul meu ;) Folosim gama asta de 6 luni si n-as schimba-o cu nimic. A! si pt ca gama nu are apa termala, am luat apa termala pt bebe de la Uriage, din nou un produs super, care nici nu se consuma repede si, la fel, face toti banii.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Toata lumea ne-a zapacit cu Baby Johnson,mai ales uleiul de corp..OK zis si facut ,am cumparat doar uleiul pt inceput! Dupa prima baitza l-am facut cu ulei pe corp, apoi a venit nasa in vizita si mi-a spus raspicat : Dar pe cap l-ai dat? Vai tu dar nu sti ca se da si pe cap???
    Off doamne,parca nascusem in fiecare zi la mic dejun sa le stiu pe toate .
    Apoi am inceput sa il ung zi de zi(pt ca asa mi-a zis ea..:( pt ai merge jos scoarta de pe cap),iar dupa cateva zile m-am trezit cu o fff frumosa iritatie:((((
    Asa ca avand crema pt fundic de la nivea(primita in spital)am trecut la toata gama NIVEA si sunt ff multumita!!!

Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    Mi-e imi spui. . . Nimeni nu s-a nascut mamica si invatam din mers. Ma dispera si pe mine toata lumea cu sfaturi. Bineinteles ca tin cont de ele pentru ca sunt de la persoane cu experienta dar fac ceea ce imi spune inima mea. Fac ceea ce simt. Eu folosesc johnson baby. Altceva nimic nu i-a folosit. Dar nu cel care este la noi in farmnacii ci adus din germania. Mi l-a adus sora mea. Pentru ca la ce este aici a facut o iritatie la gatuit de toata frumusetea. Eu pe capusor nu i-am dat nicioadata cu nimic si nu a avut nici o problema. Dar nici sa o dau cu ulei de floarea soarelui. Doar nu un pui pe care sa-l pregatesc pentru gatit

Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    asta cu ulei de floarea soarelui nu am mai auzit...asa ceva mai rar...cine stie de cine a mai ascultat!
    Totusi , avand Paul o scoarta destul de urata,l-am dat cu bepanten(nu am stiut ce sa folosesc,asa ca m-am gandit ca bepantenul nu face rau),am lasat sa se inmoaie,apoi l-am dat cu peria si am scapat de cateva..

Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    Am inteles ca e foarte bun bepantenul. E ca un medicament. Eu asa m-am vindecat dup[a ce am facut o rana la san de toata frumusetea. Dar in timp ca sa-si faca efectul. Mai sunt si niste creme pe baza de galbenele si de catina facute in farmacie. Sanatate multa la bebestrumf
    pup

Floricica Nou Venita ziba's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    11
    Nici eu nu l-am dat vreodata cu ceva in cap, dar nici nu am avut probleme cu scalpul. In schimb, pt ca v-am auzit cu probleme despre cojite/cruste, stiu de la prietena mea ca ea foloseste pt asa ceva un produs din gama Mustela, recomandat de pediatru. La fel, nu mai scapa de cateva luni de crustele din capsorul bebelanului ei si Mustela a fost singura ce a dat roade, dupa multe incercari esuate cu alte produse. Sanatate si decizii bune!

Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    multumesc...ai avem cojite in zona moale a capului...unde nu prea indraznesc sa fac ceva,ma voi interesa de mustela!
    merci ziba!!
    adya -da bepantenul e ff bun si la mama si la bebe

sanatate la bebei:)

Floricica Nou Venita ikram's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2010
    Postari in forum
    3
    Produse cosmetice pentru ingrijirea pielii bebelusilor HEGRON BABY, sunt fabricate in Olanda. Gasiti pe http://www.atshopping.ro/category.php?id_category=11 , NU contin coloranti, alcool si sapun. Testate dermatologic!

Floricica Nou Venita oannams's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    5
    Buna ziua, mamicilor! V-as intreba....Nu v-ar placea sa folositi niste produse minunate, 100% naturale pentru dvs. si pentru copiii dvs., iar atunci cand le recomandati prietenelor si cunostintelor dvs., firma sa va plateasca pentru asta? Produsele sunt avizate de forurile competente din fiecare tara in care exista compania si beneficiaza, conform politicilor Companiei, de garantia restituirii in termen de 30 de zile. Eu o fac, si mi se pare minunat ca o firma se gandeste cum sa-si multumeasca clientii si din punct de vedere financiar. Si credeti-ma, cand le veti folosi, este imposibil sa nu va indragostiti macar de cateva produse. Este decizia fiecarei mame ce-i ofera copilului ei. Multa sanatate!

Floricica Nou Venita oannams's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    5
    Apropos de uleiul de floarea soarelelui, oare cand eram noi mici, cate mamici credeti ca-si ungeau copii cu JOHNSON BABY? Poate f putine o faceau cu ulei de masline, care pana la urma este f bun pentru piele. Dar multe foloseau ulei de floarea soarelui, din cate stiu il fierbeau intr-o sticla la bain-marine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari