Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxanais's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    57

Carii la copilul mic

Va rog sa-mi dati un sfat. Baietelul meu in varsta de 2 ani si patru luni are cariii de biberon. I s-au macinat deja cei patru dintisori. Dar problema e ca are o cariuta si la una din maselute si e posibil sa-i apara si la ceilalti dintisori. Toate astea doar inn partea superioara. Ce pot sa fac? Ce pasta de dinti ati folosi si are efect ? Va rog sa-mi dati un sfat. La dentst nici nu deschide gurita.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    E foarte important sa il speli pe dinti, mai ales seara inainte de culcare. Cred ca toate pastele de dinti au acelasi efect, de a curata dantura. Peste zi, da-i sa rontaie morcovi sau sa manance mere.
    Gasesti multe informatii interesante aici Caria de biberon la copilul mic | Copilul.ro

sanatate multa!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Vitamina K2 este esentiala in stoparea aparitiei cariilor. Ea trebuie corelata cu vitamina D3 si Calciu. Success!

Floricica Nou Venita Alina.Codrea245's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.06.2014
    Postari in forum
    1
    nu cred ca are cariile de la biberon a mea are 3 jumate i nu are nici o carie poaate ca alta este cauza am mai auzit si alte mamici ca ar avea cari dar cred ca alta este cauza

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari