Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catamami's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2009
    Postari in forum
    1
    Baietelul surorii mele are 4 luni si deja vrea in fundulet face eforturi mari sa se ridice singur se trage de tot ce apuca si plange daca nu i se face pe plac, Eu stiam ca abia de la 6 luni e voie? Cum sa o sfatuiesc pe sora mea sa procedeze cu el?

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    de la 6luni dar si atunci il pui intre2perne nu il lasi singur

Floricica Nou Venita kinder3's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    3
    eu aam o fetita de 4 luni care de vreo doua zile se ridica din pozitia semiculcat in fundulet. o las vreo doua minute dupa care o asez la loc pe spate.cred ca este totusi cam devreme sa stea in fundulet. dar daca domnisoara asta doreste pot eu sa ma opun?

Floricica Nou Venita zapacita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    fetita mea a implinit 2 luni pe 5 sept si deja isi ridica singura capul de pe perna si se supara tare ca nu poate sa se ridice mai mult, incepe sa planga. deja nu-i mai place sa stea culcata pe spate, ce sa fac cu ea sa o conving ca e prea devreme? voi ce ziceti?

Floricica Avansata ancaramona's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    2.013
    las-o sa incerce dar nu o ajuta deloc. se va plictisi si va uita de ambitia asta pentru moment. e nevoie de muuuuuuuuuuuuuuullllta rabdare si urechi tari ca sa rezisti micilor santajisti emotionali, dragii de ei[imbratisarea]

Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    intr-adevar ne trebuiesc urechi tari ca sa induram ambitia ei, dar ma minunez pe zi ce trece cat de repede creste, cat de repede invata ce e in beneficiul ei si tine minte ca data viitoare sa ceara acelasi tratament ;))

pupici

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

bb1
    bb1 este offline.
    Floricica Nou Venita bb1's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    40
    nu ma mir de cele citite
    baietelul meu de 4 luni incearca de vreo 2 saptamani sa se ridice in fundulet cand sta pe spate
    vede ca nu reuseste si atunci se intoarce pe burta si se chinuie sa mearga dea-busilea
    oboseste asa de tare pt ca in momentul in care il ridic ii bate inima...zici ca-i sare din piept. se linisteste un pic si daca-l las, o ia de la capat

[img]www.copilul.ro/tickere/a263df89db79b87dda1a2c5c62642031.jpg[/img]
    [img]www.copilul.ro/tickere/602992b005a0329f3a6d05e27475a79f.jpg[/img]

bb1
    bb1 este offline.
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    40
    in fundulet nu mai spun
    l-am pus intre perne... sta ff bine. ii place
    se joaca, rade la tine cand vorbesti cu el
    nu stiu daca mi se pare, dar cred ca sunt f evoluati copii din ziua de azi. probabil unde nu mai stau nici infasati ca pe vremea noastra

[img]www.copilul.ro/tickere/a263df89db79b87dda1a2c5c62642031.jpg[/img]
    [img]www.copilul.ro/tickere/602992b005a0329f3a6d05e27475a79f.jpg[/img]

Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976
    si baietelul meu tot pe la 4 luni vroia in funduletz...eu l-am pus in leagan, in pozitia cea mai de jos, sau in scaunul de masa , tot asa , lasat pe spate....se plictisesc sa-i ti intr-un singur loc, ca sa le distrageti atentia puteti sa-i puneti si pe paturica de activitati..cat despre incercarile de a se ridica sing, are dreptate ancaramona, lasati copii sa incerce...tb sa faca si ei ceva....sa creasca mari si sanatosi, pup

Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    eu o las sa incerce cat vrea... zilele trecute s-a si intors pe burtica, cred ca a fost mai degraba un accident, pt ca a fost singura data. cateodata cand o vad ca ridica capul de pe perna si se chinuie sa se ridice o prind de manute si o tin bine si ea trage de manute si se ridica in fundulet, apoi o las pe spate si incepe sa planga... vrea in fundulet si stie ca nu poate singura :) ma minunez de ce face pe zi ce trece... intr-adevar sunt mai evoluati copiii din ziua de azi decat eram noi...

bb1
    bb1 este offline.
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    40
    exact ca, Crina!
    pe la 3 luni se chinuia sa se intoarca pe burtica. dar nu reusea. il ajutam!
    acum se intoarce singurel pe toate partile. chiar si noaptea cand doarme.
    intr-o dimineata l-am gasit pe burta se chinuia sa se intoarca cu fata in sus. cand l-am vazut m-am speriat si l-am luat repede in brate. incepuse sa rada!
    e un dragalas!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari